Reklama
21 Października 2018 Niedziela
Dziś imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
Do końca roku zostało 72 dni.
Reklama
Reklama

 
W muzeum – nowocześniej [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 16 listopada 2017 09:10Sprzęt do audiodeskrypcji oraz schodołaz. O takie między innymi urządzenia wzbogaciło się Muzeum Historii Miasta w Zduńskiej Woli. Zakupiło je głównie dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury. Z nowoczesnych urządzeń, korzystać będą przede wszystkim osoby z dysfunkcjami.

W ramach blisko 37 tysięcy złotych pozyskanych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz 14 tysięcy z budżetu miasta, Muzeum Historii Miasta kupiło schodołaz umożliwiający łatwy transport do budynku a także na jego piętro, zwiedzających na wózkach inwalidzkich, 11 kamer monitoringu wraz z rejestratorem obrazu, komputer z dodatkową pamięcią, Skaner umożliwiający również skanowanie szklanych negatywów, a także 9 urządzeń do audiodeskrypcji umożliwiających zwiedzanie muzeum zwłaszcza osobom niewidomym i słabo widzącym.

Pieniądze z Ministerstwa, zduńskowolskie Muzeum Historii Miasta pozyskało w ramach programu „Infrastruktura Kultury". Dzięki zakupionym urządzeniom, będzie jednym z nowocześniej wyposażonych tego typu instytucji w regionie.  
 

 

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski