Reklama
25 Marca 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
Do końca roku zostało 282 dni.
Reklama
Reklama

 
Izodom – na szczycie ONZ !
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 15 listopada 2017 18:16


 

To ogromne wyróżnienie dla zduńskowolskiej firmy Izodom 2000 Polska. Jej przedstawiciel wystąpił jako prelegent na Światowym Szczycie Klimatycznym ONZ w Bonn.


Izodom jest dostawcą kompletnej technologii do budowy domów pasywnych i energooszczędnych. Oferuje produkty od fundamentu, aż po dach. Ma już ponad 19000 budynków referencyjnych w 42 krajach na 4 kontynentach. Nawet król Maroka ma jeden ze swoich pałaców zbudowany w tej technologii. Izodom otrzymał wyróżnienie Ministerstwa Środowiska RP, Departamentu Środowiska ONZ Caring for Climate oraz wyróżnienie Komisji Europejskiej dla „jednej z najlepszych technologii w branży budowlanej w całej UE”. 

 

Podczas Szczytu Klimatycznego COP23 w którym biorą udział 23 tysiące przedstawicieli z 197 paaństw świata, Jakub Wójcik, wiceprezes Izodomu, wystąpił z prelekcją na temat „Ekonomicznych, ekologicznych rozwiązań dla wszystkich”. Dzięki współpracy z departamentem polskiego MSZ, zduńskowolska marka przeprowadziła prezentację swoich unikalnych rozwiązań dla budownictwa, opracowanych wspólnie z Politechniką Łódzką, które pozwalają zmniejszyć koszty energii nawet 10-krotnie, przy kosztach budowy porównywalnych do cen domów tradycyjnych.

Główną tajemnicą technologii jest zastosowanie bardzo grubej izolacji dachu i fundamentu oraz podwójnej izolacji ścian. Konstrukcja nośna to żelbetowa ściana dająca odporność między innymi na trzęsienia ziemi czy tąpnięcia górnicze.

 

 

Od 2020 roku dyrektywa UE nr 2010/31/EU zakłada, iż pozwolenia na budowę zostaną wydane tylko dla tych obiektów, które spełniają wymagania pasywności. W tym kontekście Izodom staje się nie tylko wartą uwagi ciekawostką z zakresu innowacji, ale i – a może przede wszystkim – ważnym kierunkiem rozwoju całej branży budowlanej. Pozostaje życzyć firmie ze Zduńskiej Woli dalszego rozwoju. 

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: czwartek, 16 listopada 2017 08:54
 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski