Reklama
19 Października 2018 Piątek
Dziś imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
Do końca roku zostało 74 dni.
Reklama
Reklama

 
Propozycje budżetowe władz miasta
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 15 listopada 2017 10:42Prezydent wraz z wiceprezydentami zaprezentowali wczoraj założenia budżetu na przyszły rok. Zakłada on dalszy wzrost wydatków na inwestycje. Nie ma w nim natomiast forsowanych ostatnio i jak się okazało dość kontrowersyjnych projektów budowy krytej pływalni oraz bezpłatnych przejazdów MPK.


Budżet Zduńskiej Woli na 2018 rok opiewa na kwotę 163,4 miliona złotych. Wśród zaplanowanych przez władze miasta inwestycji za najwyższą od kilku lat kwotę 23,6 mln złotych, są przebudowy i projekty 22 ulic, budowa świetlicy, boisk wielofunkcyjnych i placów zabaw, rewaloryzacja parku, rozbudowa kompleksu sportowego na Pogoni a także modernizacja krytych basenów. W propozycji budżetowej nie znalazło się miejsce na krytą pływalnię, z budowy której – jak podkreślił prezydent – nie zrezygnowano, czekając jednak na nowe programy wsparcia finansowego. W dokumencie nie było także nic o kwestii bezpłatnej komunikacji miejskiej. Władze miasta planują w tej kwestii spotkanie z samorządowcami okolicznych gmin, od stanowiska których zależy między innymi powodzenie tego projektu. Jak zaznaczono, jeśli będzie zgoda n bezpłatną komunikację, pieniądze na ten projekt na pewno się znajdą. Prezydenci zapewnili również o prowadzeniu konsultacji przedstawionych budżetowych propozycji z przedstawicielami wszystkich ugrupowań w Radzie Miasta. Na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami władze miasta zapewniły ponadto, że w przedstawionych propozycjach radni będą mogli znaleźć odzwierciedlenie blisko 70 propozycji inwestycyjnych, które sami zgłosili do przyszłorocznego budżetu.

 

- Chciałbym, żebyśmy uchwalili budżet, nie licytując się, kto jest ważny a kto ważniejszy – podkreślił prezydent Piotr Niedźwiecki
 

 

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski