Reklama
21 Listopada 2018 Środa
Dziś imieniny: Janusza, Marii, Reginy
Do końca roku zostało 41 dni.
Reklama
Reklama

 
„Matecznik” – patriotycznie [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
niedziela, 12 listopada 2017 13:49Szadek rozbrzmiewał wczoraj nutą patriotyczną. W nawiązaniu do Narodowego Święta Niepodległości, MGOK zorganizował tam przegląd piosenki pod nazwą „Matecznik”.

I Przegląd Piosenki Patriotycznej „Matecznik” odbył się w Szadku w tamtejszej Szkole Podstawowej w ramach Artystycznych Spotkań Amatorskich Zespołów Wokalnych Seniorów. Wzięło w nim udział 7 zespołów. Ich występy oceniali jurorzy związani z kulturą w naszym regionie. Na scenie rozbrzmiewały utwory o różnym patriotycznym charakterze. Także te, odnoszące się do lokalnego patriotyzmu.

 

- Miałam pomysł na taką imprezę, ponieważ myślę, że temat jest mało wykorzystany w regionie. (…) Mam nadzieję, że już teraz co roku uda nam się organizować tę imprezę. (…) Nie powtarzają się utwory. To świadczy o tym, jak duży repertuar można wykorzystać. Bo to nie tylko piosenki patriotyczne – narodowe, ale też patriotyzm lokalny, o swoich miejscowościach, o tych miejscach skąd pochodzimy – mówi Katarzyna Kilian – Haraszkiewicz, dyrektor MGOK Szadek  

Tegoroczna edycja była dedykowana zespołom seniorów.

 

Aktualizowany: poniedziałek, 13 listopada 2017 18:15
 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski