Reklama
9 Grudnia 2018 Niedziela
Dziś imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
Do końca roku zostało 23 dni.
Reklama
Reklama

 
PiS mówi o zaniechaniu w MPWiK
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
sobota, 11 listopada 2017 09:42


Radni PiS na spotkaniu z dziennikarzami wyjawili, że MPWiK będzie musiał zwrócić do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ponad 600 tysięcy złotych, za niedopełnienie warunków przyznania dotacji. Podali także przykłady innych, podobnych „zaniechań” w instytucjach podległych miastu.

Radni Prawa i Sprawiedliwości poruszyli temat inwestycji za ponad 43 miliony złotych prowadzonej od kilku lat przez spółkę MPWiK z 22 milionowym dofinansowaniem środków unijnych, związanej przebudową oczyszczalni ścieków oraz budową kanalizacji sanitarnej. Wyjawili, że spółka będzie musiała zwrócić do WFOŚiGW 602 tysiące złotych wraz z odsetkami, za niedotrzymanie warunków umowy związanej z budową kanalizacji. Aby utrzymać dotację, która została przyznana, musiał być zrealizowany efekt ekologiczny. Jednym z efektów ekologicznych, który był założony w umowie z funduszem było to, aby odpowiednia liczba osób przyłączyła się do budowanej w ramach tych środków kanalizacji. Miejskiej spółce nie udało się osiągnąć tego efektu. Radni przy okazji dopatrzyli się związku tej sytuacji z planowanymi od nowego roku podwyżkami cen za wodę i ścieki.

- Przez pewne niedociągnięcia spółka będzie musiała kilkaset tysięcy oddać. Tę dziurę trzeba będzie jakoś załatać. Więc zduńskowolanom chce się zafundować po raz kolejny podwyżki – mówi Adam Synowiec, przewodniczący Klubu Radnych PiS 

Radni podali jeszcze inne, podobne przykłady „niegospodarności” w instytucjach podległych miastu. Ich zdaniem o zaniechaniu można mówić w przypadku MPK, które nie pozyskało funduszy na nowe autobusy. To również blisko 30 tysięcy złotych pozyskanych przez Miejski Dom Kultury na film promocyjny oraz inne działania, które – jak twierdzą – nie zostaną zrealizowane. 

- Już wiemy od pani dyrektor Miejskiego Domu Kultury, że tę dotację będzie musiała oddać, bo nie zostało zrealizowane żadne działanie przewidziane w tym projekcie. Więc mamy kolejny przykład, że kolejny zwrot dotacji już przyznanej będzie faktem - przewiduje radny

Przewodniczący klubu PiS podał także przykład projektu komputeryzacji Urzędu Miasta, którego realizacja - jego zdaniem – również jest zagrożona, bo do tej pory nie został rozpisany przetarg na realizację tej inwestycji.

 

Aktualizowany: sobota, 11 listopada 2017 11:08
 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski