Reklama
21 Października 2018 Niedziela
Dziś imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
Do końca roku zostało 72 dni.
Reklama
Reklama

 
Okradł na hydraulika
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 08 listopada 2017 20:34


89-letnia mieszkanka Zduńskiej Woli wpuściła do swojego mieszkania mężczyznę. Przedstawił się za hydraulika, który musi dokonać przeglądu instalacji. Wystarczyła chwila nieuwagi, by oszust ukradł staruszce wszystkie oszczędności. Policja kolejny raz apeluje o czujność i rozwagę.


Policjanci przestrzegają przed działaniem oszustów i złodziei, którzy podszywając się pod pracowników różnych instytucji, próbują oszukać lub okraść osoby starsze i samotne. Mundurowi apelują, by pod żadnym pozorem nie wpuszczać do domów nieznajomych. Nie należy też pochopnie i w pośpiechu podpisywać żadnych przedstawianych nam dokumentów, czy przekazywać takim osobom pieniędzy. W razie podejrzeń, należy skontaktować z policją.


- Należy pamiętać, aby nie wpuszczać i nie zapraszać do domu osób nieznanych i przypadkowo poznanych, będąc w domu i wychodząc z niego - zamykać drzwi na zamki. Zanim otworzycie drzwi zobaczcie przez wizjer lub okno kto za nimi stoi, czy jest to osoba Wam znana. W przypadku osób podających się za pracownika instytucji żądajcie pokazania legitymacji lub identyfikatora. Jeśli musicie wpuścić do mieszkania osobę obcą, nie zostawiajcie jej ani na chwilę samej. Nie przechowujcie w mieszkaniu dużych ilości pieniędzy i przedmiotów wartościowych. Przetrzymujcie je w banku, a drobne kwoty trzymajcie w różnych miejscach, znanych tylko Wam. Nie informujcie nikogo kiedy pobieracie rentę czy emeryturę i w jakiej kwocie. Jeżeli musicie podpisać jakąś umowę to sprawdzajcie wiarygodność osoby, zadzwońcie do danej instytucji lub powiedzcie, że zgłosicie się osobiście – instruuje aspirant sztabowy Robert Latus z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli.


Aktualizowany: czwartek, 09 listopada 2017 10:32
 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski