Reklama
21 Października 2018 Niedziela
Dziś imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
Do końca roku zostało 72 dni.
Reklama
Reklama

 
Cech - opowie młodzieży o zawodach [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 07 listopada 2017 19:14

Władze miasta podpisały dziś z Cechem Rzemiosł Różnych list intencyjny, zezwalający cechowi na propagowanie w miejskich szkołach nauki zawodów rzemieślniczych.

 

Władze miasta, na wspólnej z Cechem Rzemiosł Różnych konferencji prasowej poinformowały o tym, że przedstawiciele cechu dostali zielone światło, by w siódmych klasach a także w obecnych klasach gimnazjalnych rozpowszechniac swoją ofertę.


- Cech Rzemiosł Różnych jest bartdzo cenny dla naszego miasta z tego względu, że prowadzi naukę zadou dla młodych mieszkańców naszego miasta . (…) Chcielibyśmy w naszych placówkach umożliwić cechowi podawanie informacji dotyczących możliwości kszrtałcenia. Sami doskonale wiemy drodzy Państwo, jak bardzo nam są potrzebni dpbrzy rzemieślnicy. Potrzebujemy hydraulika, potrzebujemy stolarza, dekarza, zegarmistrza. Nie mamy zbyt wielu takich możliwości, gdzie nasza młodzież bardzo często wybiera ogólne kierunki kształcenia - powiedziała wiceprezydent Elżbieta Szlachetka

 

- Wreszcie zaczyna się coś dziać. Kształcimy uczniów w wielu zawodach. Jednak nie wszyscy doceniają rzemiosło. Niektórzy wcześniejsi prezydenci nawet nie wiedzieli, że cech w Zduńskiej Woli istnieje. (…) Coraz mniej mamy tej młodzieży w Zduńskiej Woli, coraz więcej ucieka nam tych młodych ludzi z miasta i my chcemy im zapewnić praktyki u nas – zadeklarował Józef Wrzesiński, starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Zduńskiej Woli, który z ramienia tej organizacji wraz z kierowniczką biura cechu Bogumiłą Mocną podpisał list intencyjny w tej sprawie.

 

O zaletach kształcenia się w zawodach rzemieślniczych, członkowie cechu zamierzają opowiadać młodzieży w szkołach na godzinach wychowawczych lub innego rodzaju zorganizowanych we współpracy ze szkołami spotkaniach.

Cech Rzemiosł Różnych w Zduńskiej Woli w tej chwili zrzesz około 50 zakładów. Pod jego opieką jest około 150 uczniów. 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski