Reklama
26 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Do końca roku zostało 281 dni.
Reklama
Reklama

 
„Diabeł tkwi w szczegółach”
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 26 października 2017 20:32Radni PiS spotkali się z dziennikarzami, by zapowiedzieć najważniejsze tematy jutrzejszej sesji Rady Miasta. Przedstawili swój punkt widzenia odnośnie uchwał zaproponowanych przez prezydenta Niedźwieckiego, które znajdą się w porządku obrad.

Radni Witold Gwiazda i Jacek Hillebrand zapowiedzieli na konferencji prasowej, że większość uchwał zaproponowanych na najbliższą sesję przez prezydenta Piotra Niedźwieckiego najprawdopodobniej zostanie uchwalonych jednogłośnie. Ale są wśród nich dwie uchwały, które według radnych Prawa i Sprawiedliwości budzą kontrowersje. Jedną z nich jest uchwała dotycząca rekompensat dla osób chcących kupić mieszkania komunalne.

 

- Ten projekt uchwały mówiący o określeniu zasad sprzedaży na rzecz najemców mieszkań komunalnych idzie w dobrym kierunku. (…) Natomiast na pewno mamy do tego projektu uchwały wiele pytań i uwag. (…) Pierwsza wątpliwość i najważniejsza, to dlaczego ta uchwała ma obowiązywać do końca 2018 roku? Dla mnie wprost odpowiedź jest jedna: bo to jest kampania wyborcza pana prezydenta, a co będzie potem to nie wiadomo. (…) Niby pan prezydent obiecuje sprzedaż w kamienicach, ale przecież nie będzie sprzedawał według tego zapisu projektu uchwały mieszkań w tych kamienicach w których są oprócz mieszkań komunalnych również mieszkania socjalne. A w tych starych zasobach jest to przeważająca większość i tym mieszkańcom pan prezydent obiecuje „gruszki na wierzbie”. Tam sprzedaży mieszkań po prostu nie będzie. (…) Jest taki ciekawy zapis, gdzie jest podane 90% ulgi przy sprzedaży ostatniego lokalu mieszkalnego. Natomiast jeżeli tych lokali będzie więcej, to wtedy ta ulga będzie wynosiła 60%. I nikt już nie kupi za 60% bo każdy będzie chciał być ostatni. W związku z tym, zamiast zwiększyć sprzedaż mieszkań, ona spadnie. To według nas jest nie do przyjęcia. Chyba, że panu prezydentowi zależy żeby się pozbyć tych kamienic, żeby ich nie remontować, żeby wzięli to na siebie mieszkańcy - mówił radny Jacek Hillebrand a uwag, niejasności, spostrzeżeń i wątpliwości o których mówił w odniesieniu do projektu tej uchwały, było znacznie więcej.

 

Drugą uchwałą, do projektu której PiS ma zastrzeżenia, jest propozycja władz miasta utworzenia nowej jednostki budżetowej o nazwie Miejskie Obiekty Sportowe.


- Likwidując spółkę MOSiR mieliśmy pewnego rodzaju świadomość, że powstanie problem z zarządzaniem tymi obiektami. (…) Jesteśmy za tym, żeby utworzyć taką jednostkę która będzie obsługiwać miejskie obiekty sportowe czyli baseny, Pogoń i Olimpię, natomiast basen funkcjonuje przez 3 miesiące w roku. Jednostki takie jak stadiony funkcjonują od wiosny do jesieni. A ta jednostka (Miejskie Obiekty Sportowe – red.) będzie funkcjonować przez cały rok. Dlatego też mamy propozycję, żeby rozszerzyć zakres funkcjonowania, obowiązków czy też działalności tej jednostki o obsługę Targowiska Miejskiego (…) a także o zajmowanie się zielenią. (…) Oczywiście w okresie zimowym mogliby też pomóc przy odśnieżaniu, oczywiście że nie całego miasta, ale ciągów pieszych przede wszystkim. (…) Chcielibyśmy zaproponować, żeby pan prezydent pochylił się nad takim pomysłem – zaproponował radny Witold Gwiazda.

 

Radni PiS zapowiedzieli, że bardziej szczegółowo do przedstawianych kwestii odniosą się już podczas jutrzejszych obrad Rady Miasta, gdyż ich zdaniem "diabeł tkwi w szczegółach". Sesja rozpocznie się w Ratuszu o 10:00 i jest zgromadzeniem otwartym dla mieszkańców miasta.

 

 

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski