Reklama
21 Października 2018 Niedziela
Dziś imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
Do końca roku zostało 72 dni.
Reklama
Reklama

 
PiS komentuje sprawę hali
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 20 października 2017 15:10Radni PiS odnieśli się do sprawy budowy hali widowiskowo – sportowej na Pogoni. „Jedyne osoby zainteresowane budową przy ulicy Kobusiewicza, były związane z MKSem” – tak skomentowali kolejne sugestie prezydenta o zmianie jej lokalizacji.

Radni PiS Adam Synowiec i Andrzej Dutkiewicz bardzo sceptycznie odnieśli się do słów prezydenta z jego ostatniej konferencji prasowej z których wynikało, ż nadal będzie podejmował próby przekonania radnych PiS do zmiany lokalizacji hali widowiskowo – sportowej.

- Na swojej konferencji prasowej prezydent Piotr Niedźwiecki stwierdził, że lokalizacja, która jest przewidziana przy ulicy Łaskiej budzi jego wątpliwości i planuje w związku z tym nawet spotkać się ze starostą i przenieść całą inwestycję na ulicę Kobusiewicza i namówić pana starostę, żeby partycypował w kosztach tej hali. Ta cała sytuacja jest bez precedensu w skali całego kraju bo 11 października urząd już ogłosił postępowanie jeśli chodzi o zamówienie publiczne na tę halę przy ulicy Łaskiej. Okazuje się, że 2 dni przed końcem składania ofert pan prezydent stwierdza, że on ma jakąś wątpliwość i być może chciałby wpłynąć na to, by ta inwestycja nie była zlokalizowana tam, gdzie już wcześniej była ustalona. To jest po prostu coś niebywałego – nie krył zdziwienia Adam Synowiec, przewodniczący Klubu Radnych PiS w zduńskowolskiej Radzie Miasta

 

Poinformował, że wpłynęły 3 oferty na zrobienie dokumentacji na budowę hali, a czego 2 mieszczą się cenowo w określonych przez Radę Miasta 150 tysiącach złotych.  

- Po 9 latach sprawowania rządów, pan prezydent powinien zdawać sobie sprawę, że funkcja prezydenta to jest funkcja wykonawcza. Jeżeli Rada Miasta postanowiła, że sala widowiskowo – sportowa będzie w takim a nie innym miejscu, to prezydent ma obowiązek wykonywania uchwał Rady Miasta, a jego „widzimisię” jest jego prywatną sprawą - mówi Andrzej Dutkiewicz 

Według założeń, hala widowiskowo – sportowa ma być usytuowana bardzo blisko budynku socjalno – treningowo – administracyjnego. Synowiec i Dutkiewicz tłumaczyli, że nie umieszczono ich w jednym projekcie w obawie przed  problemami z pozyskaniem dofinansowania na oba obiekty jednocześnie. Dlatego projekty są 2, by mogły być sfinansowane w ramach różnych programów. Odnieśli się również do sugestii prezydenta i różnych osób ze środowiska sportowego, że hala taka zamiast na Pogoni powinna powstać na PMOSie jak część wielkiego wspólnego miejsko – powiatowego sportowego kompleksu.

- Byłem na Radzie Sportu, gdzie była dyskusja na temat lokalizacji tej hali i tak naprawdę większość portowców była za lokalizacją na Pogoni. Jedyne osoby, które były zainteresowane budową przy ulicy Kobusiewicza były związane z MKSem, PMOSem. Ale my rozbudowujemy stadion istniejący już, a nie budujemy w szczerym polu - argumentuje Dutkiewicz. 

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski