Reklama
9 Grudnia 2018 Niedziela
Dziś imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
Do końca roku zostało 23 dni.
Reklama
Reklama

 
Projekt na "Pogoń" - już gotowy
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 20 października 2017 13:18Na dzisiejszym spotkaniu z dziennikarzami radni Prawa i Sprawiedliwości przedstawili wizualizację nowego budynku sportowo – administracyjnego na Pogoni. Jego budowa ma ruszyć wiosną.


 

Radni PiS Adam Synowiec i Andrzej Dutkiewicz poinformowali na dzisiejszym spotkaniu z dziennikarzami, że została już wykonana dokumentacja nowego budynku sportowo – administracyjnego Pogoni. Będzie miał kształt litery U, a jego powierzchnia użytkowa będzie 3-krotnie większa niż powierzchnia obecnego budynku i wyniesie 1500 m.kw. Jedno z jego skrzydeł stanie w miejscu obecnego budynku, który zostanie zburzony.

 

- Będzie 8 szatni, będą 2 siłownie, będzie sauna, będzie gabinet odnowy biologicznej, będą pomieszczenia trenerskie, sala konferencyjno – sportowa, będzie miejsce gdzie rodzice którzy zostawiają swoje dzieci na treningu nie będą musieli jechać do domów tylko będą mogli usiąść, napić się kawy, herbaty. Myślę, że budynek ten będzie spełniał wszystkie funkcje sportowe, administracyjne jak i też towarzyskie w tym sensie, że rodzice będą mogli się schronić i posiedzieć w cieple na pociechy, które skończą trening. Obiekt ten będzie oczywiście dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. (…) Będzie spełniał wszystkie funkcje, jakich oczekujemy od takich obiektów w 21 wieku – mówi Andrzej Dutkiewicz, radny PiS  

Część pieniędzy na realizację tej inwestycji radni PiS zamierzają pozyskać z rządowego programu „modernizacja infrastruktury sportowej”. Koszt obiektu wstępnie szacowano na blisko 4 miliony złotych. Pomysłodawcy przyznali jednak, że ostateczny koszt może sięgnąć nawet 5 milionów. Zgodnie z założeniami, jeśli w nowym naborze wniosków o dofinansowanie, dotację z Ministerstwa Sportu udałoby się pozyskać w pierwszym kwartale przyszłego roku, inwestycję tę można byłoby rozpocząć jeszcze wiosną.      


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski