Reklama
21 Kwietnia 2019 Niedziela
Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Do końca roku zostało 255 dni.
Reklama
Reklama

 
Rondo już „przecięte”
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 11 października 2017 19:54Dziś oficjalnie otwarto długo oczekiwane rondo u zbiegu ulic Piwnej, Dolnej i Paprockiej. Starosta i prezydent podkreślali bardzo dobrą współpracę samorządów powiatu i miasta przy realizacji tego projektu.

 

Choć kolizje i wypadki na skrzyżowaniu Piwnej, Dolnej i Paprockiej zdarzały się wcale nie częściej niż na innych skrzyżowaniach w mieście, od zawsze miało ono opinię skrzyżowania bardzo niebezpiecznego. I nie bez powodu, bo wjeżdżając na nie choćby z ulicy Dolnej w kierunku Kościelnej, kierowcy musieli jedynie odbiciu w lustrze zaufać, że ulicą Paprocką nie nadjeża żaden pojazd. Rondo było więc przez kierowców długo oczekiwane. Kosztowało 1,5 miliona złotych. Niemal po połowie złożyły się na nie oba samorządy.

W ramach zadania zbudowano wyspę cenntralną o średnicy 10 metrów wraz z granitową opaską, jezdnię o szerokości 5,5 metra na której położono 3 warstwy betonu asfaltowego. Wokół ronda, które ma w sumie 26 metrów średnicy, zbudowano chodniki, ścieżki dla rowerzystów i przejścia dla pieszych. Trzy wloty w rondo rozdzielone są wyniesionymi i okrawężnikowanymi wyspami. Całość odpowiednio oznakowano poziomo i pionowo, a lustro... nie jest już potrzebne.

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski