Dziś imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Z tarczą i na tarczy [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski
niedziela, 08 października 2017 12:22

Pogoń pokonała KS Chojne i umocniła się na pozycji lidera Sieradzkiej Klasy Okręgowej. MKS i KS Karsznice przegrały swoje spotkania.

Piłkarze MKSu (na zdj.) przegrali na własnym boisku z Czarnymi Rząśnia 0 do 2 do przerwy przegrywając 0:1 . Prz wyniku 1:0 dla gości zawodnik MKSu nie wykorzystał rzutu karnego a od 65 minuty MKS grał w osłabieniu. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jarosława Jóźwiaka (druga żółta). Następny mecz MKS rozegra na wyjeździe z MLKS Konopnicą.

Z kolei Pogoń pokonała na wyjeździe GKS Chojne 5:3, choć to piłkarze z Chojnych jako pierwsi zdobyli gola i to już w 1 minucie meczu. Zespół Pogoni szybko jednak odpowiedział na to, zdobywając dwie bramki w ciągu dwóch minut za sprawą Rafała Mordona, który wykorzystał dokładne podania kolejno od Adriana Rosiaka i Grzegorza Kalety. Kolejną bramkę dla gości po podaniu Grzegorza Kalety w 17 minucie strzelił Mateusz Maraszek. Gospodarze odpowiedzieli dwie minuty później strzelając kontaktową bramkę na 2:3. Jednak do końca pierwszej odsłony meczu napastnik Pogoni Rafał Mordon skutecznie egzekwował dwa rzuty karne podyktowane za faule na Grzegorzu Kalecie. W drugiej połowie nasi piłkarze nie forsowali tempa i do końca meczu padła tylko jedna bramka w 59 minucie dla gospodarzy po strzale z rzutu karnego. Zespół Pogoni w dziewięciu rozegranych meczach odniósł 7 zwycięstw i zanotował 2 remisy dzięki czemu zajmuję 1 miejsce w tabeli.

Następny mecz Pogoni rozegra w niedzielę 15 października o godzinie 15:00 na wyjeździe z drużyną LKS Zapole.

KS Karsznice przegrał na wyjździe z wyżej notowaną Unią Sulmnierzyce 0:2. W następnej serii spotkań karszniczanie zmierzą się u siebie z GLKS Strzelce Wielkie.

Aktualizowany: niedziela, 08 października 2017 13:02