Reklama
21 Kwietnia 2019 Niedziela
Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Do końca roku zostało 255 dni.
Reklama
Reklama

 
Sportowy skok w XXI wiek [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 05 października 2017 13:11


W Zespole Szkół Elektronicznych otwarto dziś nowe boisko wielofunkcyjne. „Przenieśliśmy się z dziewiętnastego wieku w dwudziesty pierwszy” – twierdzą władze szkoły. Uczniowie, zamiast po dziurach, będą biegać po tartanie.

 

Nowe boisko wielofunkcyjne w Zespole Szkół Elektronicznych, które powstało staraniem władz powiatu i dyrekcji tej szkoły, składa się z trawiastego boiska do piłki nożnej, bieżni tartanowej przystosowanej do biegów na różne dystanse, boiska do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej oraz skoczni w dal. Są także trybuny na kilkadziesiąt miejsc siedzących a obiekt jest ogrodzony i oświetlony. To nieporównywalnie lepsze warunki do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego w tej szkole, niż dotychczas.

 

- Przenieśliśmy się z dziewiętnastego wieku w dwudziesty pierwszy. Jak na szkolne warunki, bardzo ładny stadion, dobrze wyposażony, bieżnia tartanowa - rewelacja – ocenia Sławomir Szewczyk, wicedyrektor i nauczyciel WFu w ZSE.

 

Podobnego zdania są także uczniowie, którzy mimo deszczu, wzięli udział w okolicznościowych zawodach inaugurujących działalność zmodernizowanego obiektu.

 

- Teraz są o wiele lepsze warunki do grania na dworze. Już nie ma betonowego boiska tak jak wcześniej. Teraz mamy szansę pograć na trawiastym boisku, pobiegać już na normalnej bieżni, nie tak jak wcześniej, na dziurawym torze, na którym można było sobie zrobić krzywdę – mówi Igor Owczarek z 2 klasy ZSE

 

Boisko ma służyć mieszkańcom miasta, ale nie znaczy to wcale, że na ten obiekt będzie mógł wejść każdy i o każdej porze.


- Intencja jest taka, żeby oprócz młodzieży szkolnej, z boiska mogły korzystać inne osoby a precyzyjniej – grupy osób. Nie będzie to boisko otwarte dla wszystkich mieszkańców, ale wszystkie – nawet małe, zorganizowane grupy są zapraszane przez nas – podkreśla Justyna Kunkel, dyrektor ZSE.

 

Boisko przy Zespole Szkół Elektronicznych kosztowało 1 milion 67 tysięcy złotych. W połowie zostało sfinansowane z środków Ministerstwa Sportu. Następną inwestycją władz powiatu w infrastrukturę sportową będzie budowa kompleksu lekkoatletycznego na PMOSie.

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: czwartek, 05 października 2017 15:39
 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski