Reklama
21 Kwietnia 2019 Niedziela
Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Do końca roku zostało 255 dni.
Reklama
Reklama

 
Należy zamknąć obwodnicę?
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 04 października 2017 14:11O natychmiastowej potrzebie modernizacji drogi wojewódzkiej nr 248 – dawnej krajówki 12/14 biegnącej przez Zduńską Wolę mówił na dzisiejszym spotkaniu z dziennikarzami radny PiS Zbigniew Piotrowski. Wspomniał o możliwości zamknięcia drogi, jeśli Urząd Marszałkowski nie zajmie się tym problemem.

Temat konieczności wyremontowania dawnej drogi krajowej 12/14 a obecnie już drogi wojewódzkiej na odcinku przebiegającym przez Zduńską Wolę, powrócił na ostatnie sesji Rady Miasta. Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi Mirosław Szychowski który wypowiadał się przed radnymi zasugerował, żeby miasto wzięło na siebie część kosztów związanych z utrzymaniem lub naprawą tej drogi. Władze miasta odrzuciły taką możliwość a radni wytknęli dyrektorowi, że zduńskowolski odcinek drogi wojewódzkiej jest zaniedbany i wymaga natychmiastowej naprawy zarówno jezdni jak i poboczy, budowy chodników i odwodnienia, ale zwrócili także uwagę na konieczność przeznaczenia większych środków na bieżące utrzymanie tej drogi, bieżących napraw i częstszego koszenia trawy i chwastów.  

Do sprawy tej oraz dyskusji na ostatniej sesji, powrócił dziś na konferencji prasowej radny PiS Zbigniew Piotrowski pokazując kilka zdjęć zaniedbanej obwodnicy miasta.

- Na moje pytanie otrzymaliśmy odpowiedź, że tu chodzi o perspektywę unijną. Czyli możemy się spodziewać, że do roku 2021 nic się nie będzie robiło na ulicy Łódzkiej. (…) Będziemy kierować petycję, a wręcz będziemy namawiać do zamknięcia tej drogi. Po prostu, kiedy parametry drogi przekraczają ponadnormatywne parametry, to sytuacja jest taka, że wtedy zgłasza się wniosek do policji o zamknięcie drogi, jako zagrażające zdrowiu i życiu użytkowników drogi. (…) I nie interesuje nas jakieś klajstrowanie typu że będzie się łatki robiło i tak dalej. Interesuje nas tylko całościowa naprawa tej drogi – podkreślił Zbigniew Piotrowski

Radny PiS dodał, że liczy na rychłą odpowiedź Urzędu Marszałkowskiego na pisma jego oraz władz miasta, wysłane właśnie w tej sprawie.

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski