Reklama
20 Września 2018 Czwartek
Dziś imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Do końca roku zostało 103 dni.
Reklama
Reklama

 
Nowa dyrektor MDK i jej plany
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 02 października 2017 18:52 

Jakość, ambicja, kreatywność. Chciałabym, żeby to były cechy, które wyznaczą kierunki działania Zduńskowolskiego Centrum Integracji Ratusz” - powiedziała na dzisiejszej konferencji prasowej nowa dyrektor MDK CI Ratusz Sylwia Stasiak Muzyka, która właśnie rozpoczęła pracę na tym stanowisku. Obowiązki dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej pełnić będzie natomiast Lidia Reflandowska Jagielska.

 

Sylwia Stasiak Muzyka objęła stanowisko dyrektora Miejskiego Domu Kultury Centrum Integracji Ratusz z dniem 1 października. Wcześniej była dyrektorką Miejskie Biblioteki Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego. Prezydent podkreślił, że podjęła się poprowadzenia Ratusza na jego osobistą prośbę.

 

- Od niedawna mamy te piękne możliwości związane z nowym obiektem i myślę, że z udziałem pani dyrektor, te realizacje będą ofensywne i stworzą bardzo dobrą ofertę - stwierdził Piotr Niedźwiecki

 

Sylwia Stasiak Muzyka podziękowała prezydentowi za zaufanie. Powiedziała, że zrobi wszystko, by sprostać oczekiwaniom jego i mieszkańców.

 

- To jest docenienie mojej dotychczasowej pracy ale też duże wyzwanie. Bo Ratusz to duża instytucja, duże oczekiwania nie tylko pana prezydenta, ale też wszystkich mieszkańców Zduńskiej Woli, którzy czekają na to, żeby Ratusz był tym miejscem, które będą odwiedzać z wielką przyjemnością. Ja chciałabym to państwu umożliwić poprzez moje działania – działania profesjonalne, które pokażą, że Ratusz będzie jeszcze bardziej otwarty niż był do tej pory na potrzeby mieszkańców. (…) Jakość, ambicja, kreatywność. Chciałabym, żeby to były cechy, które wyznaczą kierunki działania Zduńskowolskiego Centrum Integracji Ratusz. Ja jestem osobą pracowitą, dużo wymagam. Mam nadzieję, że pracownicy podejmą ten temat, tę jakość i będą wspólnie ze mną rozwijać kulturę w Zduńskiej Woli - wyraziła nadzieję nowa dyrektor MDK

 

Stasiak Muzyka już zdradziła pierwsze pomysły - w oparciu o propozycje mieszkańców – nowych działań w tej placówce. Będzie to na przykład koncert gitarowy jednego z najlepszych gitarzystów klasycznych w Polsce. Drugie, to koncerty znanych kompozytorów, na przykład Wojciecha Lemańskiego – nauczyciela w PSM I i II stopnia w Zduńskiej Woli, a jednocześnie uznanego w Polsce kompozytora, m.in. autora muzyki filmowej. Co będzie kontynuowała po swojej poprzedniczce Annie Dyrgoń Białowąs? "Na pewno kabarety" - stwierdziła. Prezydent oraz nowa dyrektor wspomnieli również, że wezmą pod lupę wydatki związane z Miejskim Domu Kultury, którego utrzymanie kosztuje rocznie nawet 300 tysięcy złotych. Czy to oznacza cięcia wydatków na imprezy dla mieszkańców lub zwolnienia pracowników?

 

- Temu wszystkiemu się przyjrzę. Oczywiście te informacje jakie docierały, że mamy tutaj zwiększenie zatrudnienia – nie chcę mówić, że jest przerost, bo też trzeba się przyjrzeć, ale jednak zatrudnienie zwiększyło się o 10 osób. Znam również tę kwestię, że 3 osoby przebywają na urlopach wychowawczych. Te panie wrócą za chwilę do pracy, więc to zatrudnienie będzie jeszcze większe. Myślę, że ono na pewno generuje duże koszty i trzeba się przyjrzeć, w jakich proporcjach. Jeśli środki zostały przesunięte na wynagrodzenia, na kwestię płac, a nie ma w tej chwili na imprezy, to też nie jest właściwe i też to należy zmienić - zaznaczyła

 

Trzeba dodać, że jest to już drugie podejście Sylwii Stasiak Muzyki do funkcji dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli, którą pełniła już przez 3,5 roku w latach 2003 – 2006 ale zapewniła, że nie boi się „wejść drugi raz do tej samej rzeki” tym bardziej, że placówka funkcjonuje w zupełnie innych realiach niż wówczas.

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski