Reklama
12 Grudnia 2018 Środa
Dziś imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Do końca roku zostało 20 dni.
Reklama
Reklama

 
60 lat zawodowych strażaków [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 26 września 2017 06:28


Były podziękowania, pamiątkowe statuetki i piknik dla mieszkańców. Państwowa Straż Pożarna w Zduńskiej Woli ma 60 lat.

Na 60-tce zduńskowolskich zawodowych strażaków zjawiło się szereg ważnych osobistości, na przykład komendant wojewódzki PSP w Łodzi st. bryg. Jarosław Wlazłowski, który wspólnie ze starostą Wojciechem Rychlikiem odsłaniał ufundowaną przez starostę i mieszkańców powiatu tablicę w podziękowaniu za ofiarność strażaków. O ofiarności tej mówiono wiele podczas tej uroczystości przypominając, że strażacy niemal każdego dnia narażają dla naszego bezpieczeństwa swoje zdrowie a nawet życie, ale komendant PSP w Zduńskiej Woli mł. bryg. Mariusz Rosiński przypomniał jednocześnie, że w czasie tych 60 lat ofiarnej służby, żaden strażak powiatowej komendy w Zduńskiej Woli nie poniósł śmierci.

W czasie uroczystości dziękowano, dziękowano i jeszcze raz dziękowano: byłym komendantom, dowódcom JR-G, sponsorom, zaprzyjaźnionym służbom, strażakom z zaprzyjaźnionych miast partnerskich, parlamentarzystom, kapelanom, samorządowcom, przyjaciołom strażnicy i wielu, wielu innym. Dostali na pamiątkę oczywiście strażackie samochody.

Było wiele ciepłych słów, wystawa poświęcona historii zawodowego pożarnictwa w powiecie zduńskowolskim a także współpracujących z zawodowymi strażakami – ochotników z ościennych miejscowości.

Zorganizowano również piknik dla mieszkańców, z pokazami sprzętu, nurkowania, konkursami i mnóstwem atrakcji dla najmłodszych. A wszystkim przygrywała strażacka orkiestra.

 

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: wtorek, 26 września 2017 06:32
 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski