Reklama
12 Grudnia 2018 Środa
Dziś imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Do końca roku zostało 20 dni.
Reklama
Reklama

 
„Wyszedł na grzyby i… dotychczas nie wrócił”
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 21 września 2017 18:18


Policja w całym województwie alarmuje, że mnożą się przypadki zaginięć grzybiarzy. Apeluje zarazem, by amatorzy leśnych eskapad bardziej na siebie uważali i nosili na grzybobranie nie tylko torbę i scyzoryk…

Wrzesień to sezon wysypu grzybów w lesie, zatem amatorów grzybobrania nie brakuje. Niestety wraz z tym nasiliły się zgłoszenia dotyczące zaginięć grzybiarzy. Bez mała każdego tygodnia do policji napływają zgłoszenia o zagubionych w lesie.

Najczęściej są to starsze osoby, które  straciły orientację w terenie i nie potrafią znaleźć drogi powrotnej do domu. Taka sytuacja, kiedy starszą osobę (często wymagającą przyjmowania stałych lekarstw) w lesie zastaje zmrok stanowi zagrożenie dla jej zdrowia. Dlatego zawsze wszczynane są poszukiwania zaginionego. Do akcji angażowani są policjanci z wszystkich komórek organizacyjnych policji, strażacy, strażacy ochotnicy, a nawet leśnicy. Na szczęście zazwyczaj poszukiwania kończą się szczęśliwie i zagubione osoby zostają odnalezione, choć czasami poszukiwania  trwają po kilkanaście godzin. Policjanci wykorzystują wszystkie możliwe środki, by jak najszybciej dotrzeć do zaginionego. Często do poszukiwań angażowany jest policyjny śmigłowiec, wyposażony w specjalistyczny sprzęt pomagający odnaleźć człowieka w bardzo trudnym i niedostępnym terenie.

Niestety pracę służbom ratunkowym utrudnia to, że  zaginione osoby najczęściej nie mają przy sobie  telefonu komórkowego, nie informują też rodziny w którym kierunku udają się na grzybobranie. O wiele prościej i co ważne bezpieczniej jest wyposażyć  grzybiarza w najzwyklejszy telefon komórkowy. Po pierwsze umożliwi to kontakt z policją w sytuacji zagubienia, a po drugie pozwoli na wyznaczenie terenu poszukiwań. Warto jest także zabrać do lasu kamizelkę odblaskową. Nocą, w lesie zapewne ułatwi to służbom szybsze dotarcie do poszukiwanego.

źródło: Policja Zduńska Wola
Aktualizowany: piątek, 22 września 2017 08:56
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama




                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski