Reklama
20 Września 2018 Czwartek
Dziś imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Do końca roku zostało 103 dni.
Reklama
Reklama

 
Na szlaku pamięci [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 15 września 2017 22:48Blisko 300 rowerzystów pojechało dziś Szlakiem Miejsc Pamięci Ofiar II Wojny Światowej. Rajd zorganizował zduńskowolski Ochotniczy Hufiec Pracy.

 

To był już 10 Rajd Rowerowy Szlakiem Miejsc Pamięci Ofiar II Wojny Światowej. Trasa rajdu rozpoczęła się w Zduńskiej Woli się przy MOSiRze, przy ul. Kobusiewicza. Tam złożono kwiaty pod pomnikiem poległych w walkach o wyzwolenie. Uczestnicy odwiedzili później Muzeum Dom Urodzin Ojca Maksymiliana Marii Kolbego, który zginął śmiercią męczeńską w Oświęcimiu. Trasa prowadziła również przez osiedle Karsznice gdzie złożono kwiaty pod pomnikiem bohaterskich karsznickich kolejarzy Juliusza Sylli i Kazimierza Kałużewskiego. Uczestnicy pojechali również przez Marzenin oraz inne okoliczne miejscowości, gdzie odwiedzili mogiły poległych w czasie kampanii wrześniowej polskich żołnierzy.

W tym roku w rajdzie wzięło udział 15 drużyn ze szkół oraz młodzież z hufców pracy nie tylko ze Zduńskiej Woli ale także z Łasku, Poddębic i Sędziejowic – w sumie około 280 osób. Organizatorem rajdu był Ochotniczy Hufiec Pracy w Zduńskiej Woli.
 

 

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski