Reklama
22 Kwietnia 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Do końca roku zostało 254 dni.
Reklama
Reklama

 
Sąd nad pensją?
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 14 września 2017 13:41 

Prezydent Piotr Niedźwiecki zamierza walczyć w sądzie o podwyższenie swojej pensji. Odnośnie pensji prezesów miejskich spółek uważa, że zasłużyli na takie podwyżki, jakie otrzymali.  

Na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent odniósł się do krytyki radnych PiS związanej z wysokością podwyżek pensji przyznanej prezesom miejskich spółek (czytaj: art. „Podwyżki dla prezesów" z 23 sierpnia)

- Ja mam zaufanie do prezesów. Nie muszę uzasadniać, ale powiem, że jestem bardzo zadowolony z pracy pana Grzegorza Szmyta, również pana Andrzeja Aleksandrowicza, również pana Janusza Żołyniaka. Trzeba dobrze opłacać menedżerską pracę na rzecz miasta Zduńska Wola – podkreślił prezydent Piotr Niedźwiecki  

Argumentował, że  Grzegorz Szmyt przez cały rok przygotowywał koncepcję krytej pływalni, która z różnych powodów nie została zaakceptowana. Zdaniem prezydenta, nastąpiło to bardziej z powodów politycznych niż merytorycznych. Uznaniem w jego oczach cieszy się również  Janusz Żołyniak, który – jak twierdzi prezydent - bardzo zaangażował się w program Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Złotnicki”. Włodarz ma jak najlepsze zdanie również o Andrzeju Aleksandrowiczu, za którego sprawą – zaznaczył -  jest na ukończeniu projektu „Geotermia Zduńska Wola”: „tak, że nie ma tutaj obaw. Pracują bardzo intensywnie i powinni zgodnie z prawem być dobrze opłacani” – rozstrzygnął włodarz.

Niespodziewanie, prezydent Niedźwiecki odniósł się także do swojej pensji zapowiadając, że będzie walczył w sądzie o jej podwyższenie:

- Zamierzam wystąpić do sądu o to, żeby pensja prezydenta Zduńskiej Woli raz na zawsze przestała być przedmiotem politycznej rozgrywki, a stanowiła przykład dobrego opłacania prezydenta z wyboru bezpośredniego. Bo to suweren: miasto Zduńska Wola, mieszkańcy Zduńskiej Woli, wskazali mnie na ten urząd, a nie Rada Miasta Zduńska Wola i zamierzam na drodze sądowej dochodzić swoich praw pracowniczych związanych z wynagrodzeniem, żeby raz na zawsze nie było to przedmiotem polityki, a faktycznego wynagrodzenia za pracę – podkreślił prezydent. 

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: piątek, 15 września 2017 21:48
 

Komentarze 

 
#15 też suweren 2017-09-18 13:33
rozumiem, że swoje będzie Pan się sądził?
Cytować
 
 
#14 Pecunia non olet 2017-09-17 14:27
Prawdziwy człowiek honoru ( a tak swego czasu sam siebie nazywał pan Niedźwiecki)w sytuacji tak drastycznej obniżki pensji i takich komentarzy, już dawno podałby się do dymisji.
Cytować
 
 
#13 Janusz K. 2017-09-16 08:19
Piotrusiu zrób jeszcze kilka konferencji w tej sprawie. Do ratusza coś kabarety nie przybywają, więc zapewnisz nam rozrywkę i to za darmoszkę
Cytować
 
 
#12 mieszkaniec 2017-09-15 22:35
Rozumiem, że ten pozew z powództwa cywilnego i my mieszkańcy nie będziemy płacić za fanaberie prezydenta? Jeśli to za kasę mieszkańców ten durny pozew to sam z taczką podjadę na Złotnickiego. Będzie niezły happening na cały kraj:)
Cytować
 
 
#11 Kolega Adam 2017-09-15 12:34
Ten zabytkowy budynek,u wylotu ul. Złotnickiego który zniszczona to jest zasługa m.in. Hilebranta. Te zniszczone kamienice i wiele innych też
Cytować
 
 
#10 Vimes 2017-09-15 11:15
To nie jest praca "menedżerska", tylko administracja publicznymi pieniędzmi.
A to jest różnica.
Zwłaszcza że w większości wypadków tę "pracę menedżerską" wykonują pracownicy Urzędów - którzy po prostu działają zgodnie z przepisami i w miarę możliwości.

Nie rozumiem skąd podwyżki, jakieś nagrody itp.
I bardzo chętnie wysłuchałbym tego uzasadnienia, z jakiej pracy, powtarzam, "menedżerskiej" prezesów miejskich spółek pan prezydent jest zadowolony.
Cytować
 
 
#9 bankowiec 2017-09-15 11:03
co !? kredyty przycisły ? a mówiłem nie brać w chwilówkach.
Cytować
 
 
#8 mienszewik 2017-09-15 10:58
Cytuję suweren:
oceniam pana pracę na najniższą krajową. A i to za dużo. Teraz przydałoby się referendum. Wówczas suweren pokazałby panu co o nim sądzi. Zatem zamiast bić pianę podaj się pan do dymisji w pierwszej kolejności ze Szmytem. To, że pan ma do niego zaufanie? super. Ja, jako suweren- nie mam. Chcę tam menadżera z WYZSZYM wykształceniem, sprawnego, bez kolesiów obok, z wizją i poprawnymi papierami. Za dużo wymagam?

W sprawie referendum to do tow.Leśniczaka . szukaj w mpwik.
Cytować
 
 
#7 suweren 2017-09-15 08:45
oceniam pana pracę na najniższą krajową. A i to za dużo. Teraz przydałoby się referendum. Wówczas suweren pokazałby panu co o nim sądzi. Zatem zamiast bić pianę podaj się pan do dymisji w pierwszej kolejności ze Szmytem. To, że pan ma do niego zaufanie? super. Ja, jako suweren- nie mam. Chcę tam menadżera z WYZSZYM wykształceniem, sprawnego, bez kolesiów obok, z wizją i poprawnymi papierami. Za dużo wymagam?
Cytować
 
 
#6 Zonk 2017-09-15 06:07
Panie prezydencie premię i podwyżki daję się jako nagrodę za dobrze wykonywaną pracę. "Argumentował, że Grzegorz Szmyt przez cały rok przygotowywał koncepcję krytej pływalni, która z różnych powodów nie została zaakceptowana. Zdaniem prezydenta, nastąpiło to bardziej z powodów politycznych niż merytorycznych." Jakich względów merytorycznych? Przecież ten projekt był niedoszacowany na około 10 milionów złotych. To nie jest powód polityczny. Żołyniak dostał podwyżkę bo się zaangażował w pracę? I za to podwyżka? Co do pensji prezydenta to ja się zgadzam z obniżką. Już od dawna w tym mieście nie było tak źle i jest to wina prezydenta, z którym nie można się dogadać.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski