Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Umowa na „...Dolinę...” [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 11 września 2017 20:54Władze starostwa podpisały dziś umowę na realizację zadania pod nazwą „Aktywna Dolina Rzeki Warty”. Zadanie podzielone jest na 4 etapy. Zakończy się za 2 lata.

 

Zaprojektowanie i budowa ciągów pieszo – rowerowych wraz z wykonaniem infrastruktury szlaku turystycznego na terenie powiatu zduńskowolskiego, zrealizowanego w ramach projektu Aktywna dolina rzeki Warty” to pomysł, na ożywienie turystyczne naszego regionu, który przecież może pochwalić się wieloma urokliwymi zakątkami choćby w Międzyrzeczu Warty i Widawki i atrakcyjnymi zabytkami. Najciekawsze miajsca mają teraz zostać połączone odpowiednio wyodrębnionymi szlakami turystycznymi 3 rodzajów: pierwszy to „Przyłbice i Rogatywki” – można będzie odwiedzić miejsca takie choćby jak bunkry w Beleniu czy kościół romański w Strońsku. Drugi rodzaj szlaków nosi nazwę: „3 kultury/3 religie” i zaprowadzi nas między innymi do dworku oraz Izby Regionalnej w Wojsławicach oraz do drewnianego kościółka w Korczewie. Trzeci rodzaj szlaków : „Sportowi w Naturze”, to szlaki wodne – kajakowe oraz trasy nordic-walking. Ogólnie, ciągów pieszo – rowerowych ma powstać 13 km. Oprócz tego 27 km szlaków pieszych i rowerowych. Będą również 2 turystyczne punkty informacyjne oraz 8 MORów czyli Miejsc Odpoczynku Rowerzystów. Do tego może wkrótce dołączyć 7 MOTów (Miejsca Odpoczynku Turystów) w samej tylko Gminie Zapolice, jeśli projekt Zapolic zsynchronizowany z powiatowym, również uzyska unijne dofinansowanie w ramach RPO. Projekt obejmuje również utworzenie na PMOSie wypożyczalni rowerów i kijków n-w.


- Mamy świadomość, że nie jesteśmy silnym regionem turystycznym, ale ten etap aktywności naszych mieszkańców, bardzo zauważalny, bo widzimy, jak ludzie jeżdżą rowerami, jak biegają, jak chodzą z kijkami. To wszystko sprawia, że warto jest ku temu stworzyć dobrą infrastrukturę. (…) Myślę, że możemy się tym wszystkim szczycić. Trzeba tylko to odpowiednio wyeksponować, umieć pokazać – powiedział starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik

 

Zadanie to, za 13 mln 185 tys zł. (przy ponad 7 mln dofinansowaniu z RPO Województwa Łódzkiego) wykonana w ciągu najbliższych 2 lat konsorcjum firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych w Czartkach, w imieniu którego umowę podpisywała Krystyna Wawrzyńczak – Walczak (na zdj.). Zadanie podzielone jest na 4 etapy. Pierwszy etap (zakończy się w czerwcu przyszłego roku) przebiegał będzie na PMOSie (punkt informacyjny, wypożyczalnia rowerów, MOR) . Inwestycja ma zakończyć się pod koniec roku 2019.

 
 


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Komentarze 

 
#4 GuMa 2017-09-13 20:20
Cytuję następny specjalista:
Tak to jest jak ktoś nie ma pojęcia i zabiera głos. Drzewa przy drodze Korczew - Wojsławice zostaną zachowane, bo szlak turystyczny ma być poprowadzony za nimi od strony pól.

OK,dziękuję za info. Ale... uwierzę, jak zobaczę.
Cytować
 
 
#3 następny specjalista 2017-09-12 21:30
Tak to jest jak ktoś nie ma pojęcia i zabiera głos. Drzewa przy drodze Korczew - Wojsławice zostaną zachowane, bo szlak turystyczny ma być poprowadzony za nimi od strony pól.
Cytować
 
 
#2 GuMa 2017-09-12 15:43
I pewnie 'przy okazji' wytną wszystkie ładne, zdrowe,dorodne drzewa po obydwu stronach drogi Korczew-Wojsławice... Tak,jak to zrobiono na odcinku od Wojsławic w stronę Szadku. Kto jeszcze tamtędy nie jeździł, niech wsiada na rower i nacieszy oczy cienistą aleją - póki jeszcze jest. MA-SA-KRA !!!
Cytować
 
 
#1 kolarz 2017-09-12 14:30
urzędnicy widzą, że ludzie jeżdżą na rowerach, biegają i chodzą. szkoda, że na etapie planowania takiej infrastruktury nikt ni pyta ich o zdanie
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski