Reklama
20 Września 2017 Środa
Dziś imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Do końca roku zostało 103 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Umowa na „...Dolinę...” [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 11 września 2017 20:54Władze starostwa podpisały dziś umowę na realizację zadania pod nazwą „Aktywna Dolina Rzeki Warty”. Zadanie podzielone jest na 4 etapy. Zakończy się za 2 lata.

 

Zaprojektowanie i budowa ciągów pieszo – rowerowych wraz z wykonaniem infrastruktury szlaku turystycznego na terenie powiatu zduńskowolskiego, zrealizowanego w ramach projektu Aktywna dolina rzeki Warty” to pomysł, na ożywienie turystyczne naszego regionu, który przecież może pochwalić się wieloma urokliwymi zakątkami choćby w Międzyrzeczu Warty i Widawki i atrakcyjnymi zabytkami. Najciekawsze miajsca mają teraz zostać połączone odpowiednio wyodrębnionymi szlakami turystycznymi 3 rodzajów: pierwszy to „Przyłbice i Rogatywki” – można będzie odwiedzić miejsca takie choćby jak bunkry w Beleniu czy kościół romański w Strońsku. Drugi rodzaj szlaków nosi nazwę: „3 kultury/3 religie” i zaprowadzi nas między innymi do dworku oraz Izby Regionalnej w Wojsławicach oraz do drewnianego kościółka w Korczewie. Trzeci rodzaj szlaków : „Sportowi w Naturze”, to szlaki wodne – kajakowe oraz trasy nordic-walking. Ogólnie, ciągów pieszo – rowerowych ma powstać 13 km. Oprócz tego 27 km szlaków pieszych i rowerowych. Będą również 2 turystyczne punkty informacyjne oraz 8 MORów czyli Miejsc Odpoczynku Rowerzystów. Do tego może wkrótce dołączyć 7 MOTów (Miejsca Odpoczynku Turystów) w samej tylko Gminie Zapolice, jeśli projekt Zapolic zsynchronizowany z powiatowym, również uzyska unijne dofinansowanie w ramach RPO. Projekt obejmuje również utworzenie na PMOSie wypożyczalni rowerów i kijków n-w.


- Mamy świadomość, że nie jesteśmy silnym regionem turystycznym, ale ten etap aktywności naszych mieszkańców, bardzo zauważalny, bo widzimy, jak ludzie jeżdżą rowerami, jak biegają, jak chodzą z kijkami. To wszystko sprawia, że warto jest ku temu stworzyć dobrą infrastrukturę. (…) Myślę, że możemy się tym wszystkim szczycić. Trzeba tylko to odpowiednio wyeksponować, umieć pokazać – powiedział starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik

 

Zadanie to, za 13 mln 185 tys zł. (przy ponad 7 mln dofinansowaniu z RPO Województwa Łódzkiego) wykonana w ciągu najbliższych 2 lat konsorcjum firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych w Czartkach, w imieniu którego umowę podpisywała Krystyna Wawrzyńczak – Walczak (na zdj.). Zadanie podzielone jest na 4 etapy. Pierwszy etap (zakończy się w czerwcu przyszłego roku) przebiegał będzie na PMOSie (punkt informacyjny, wypożyczalnia rowerów, MOR) . Inwestycja ma zakończyć się pod koniec roku 2019.

 
 


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Komentarze 

 
#4 GuMa 2017-09-13 20:20
Cytuję następny specjalista:
Tak to jest jak ktoś nie ma pojęcia i zabiera głos. Drzewa przy drodze Korczew - Wojsławice zostaną zachowane, bo szlak turystyczny ma być poprowadzony za nimi od strony pól.

OK,dziękuję za info. Ale... uwierzę, jak zobaczę.
Cytować
 
 
#3 następny specjalista 2017-09-12 21:30
Tak to jest jak ktoś nie ma pojęcia i zabiera głos. Drzewa przy drodze Korczew - Wojsławice zostaną zachowane, bo szlak turystyczny ma być poprowadzony za nimi od strony pól.
Cytować
 
 
#2 GuMa 2017-09-12 15:43
I pewnie 'przy okazji' wytną wszystkie ładne, zdrowe,dorodne drzewa po obydwu stronach drogi Korczew-Wojsławice... Tak,jak to zrobiono na odcinku od Wojsławic w stronę Szadku. Kto jeszcze tamtędy nie jeździł, niech wsiada na rower i nacieszy oczy cienistą aleją - póki jeszcze jest. MA-SA-KRA !!!
Cytować
 
 
#1 kolarz 2017-09-12 14:30
urzędnicy widzą, że ludzie jeżdżą na rowerach, biegają i chodzą. szkoda, że na etapie planowania takiej infrastruktury nikt ni pyta ich o zdanie
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski