Nie dali rady Zamościowi
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski
niedziela, 10 września 2017 18:47

Tenisiści stołowi IKS Start Zduńska Wola, rozegrali historyczne – pierwsze spotkanie w I lidze. Po zaciętym meczu nieznacznie ulegli drużynie z Zamościa.

Remis wisiał w powietrzu. Po pierwszych czterech grach singlowych był remis 2:2 . Dwa deble również zakończyły się podziałem punktów i było 3:3. W ostatnich czterech singlach swoje spotkanie wygrał jedynie Tomasz Wiśniewski. Wydawało się, że drużyna Bogusława Pabicha zremisuje z przyjezdnymi, bo w ostatnim spotkaniu Marcin Sankowski prowadził już w setach 2:1 ze swoim rywalem z Zamościa, a w ostatnim, decydującym secie prowadził w końcówce, lecz ostatecznie przegrał mecz 2:3 a zduńskowolanie ulegli PWSZ Zamość 4 do 6.

- W tych kluczowych momentach brakowało mi trochę cierpliwości. Być może jest to kwestia tego, że bardzo dawno nie grałem w lidze – ocenił swój występ w tym spotkaniu Marcin Sankowski

Marcin Sankowski, to obok Grzegorza Janczewskiego dwaj nowi zawodnicy, którzy dołączyli do kadry trenera Pabicha. Uzupełniają ją: Tomasz Wiśniewski, Andrzej Kaczmarek, Piotr Pabich i Dominik Ciszewski.

Podkreślmy, że mecz odbył się po raz pierwszy w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 a na trybunach zasiadło blisko 100 osób.  Warto dodać, że drużyna z Zamościa przyjechała do Zduńskiej Woli bez swojego lidera, ale pozostali zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, co nie dziwi zważywszy na fakt, że w poprzednim sezonie walczyli w barażach o superligę tenisową. Teraz przed naszymi tenisistami 2 mecze wyjazdowe. Zduńskowolskiej publiczności, która coraz liczniej przychodzi na te spotkania, zaprezentują się ponownie 30 września, także w sali SP nr 7 przy ulicy Wodnej.