Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Pokaz sprzętu na święcie lotników [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
sobota, 09 września 2017 19:54


Lotnicy w Łasku pochwalili się dziś wojskowym sprzętem. Okazją ku temu, było święto 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Mieszkańcy regionu, także zduńskowolanie, mogli zobaczyć z bliska samoloty i śmigłowce, które jeszcze do niedawna były na wyposażeniu polskiej armii, jak również ich plastikowe modele.


Święto 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, zawsze gromadzi wielu mieszkańców regionu, którzy chętnie korzystają z możliwości obejrzenia sprzętu wojskowego, jaki był lub jest obecnie na wyposażeniu polskiej armii. Samoloty: Orlik, Bies , Iryda, Su, kilka MIG-ów oraz śmigłowce MI-2, MI-24D. To one przyciągały największą uwagę uczestników festynu. Można było nie tylko z bliska je obejrzeć, ale w niektórych, nawet usiąść za sterami. Nic dziwnego, że czasami do tych maszyn ustawiały się kolejki. Była także legendarna Iskra, na której wychowały się całe pokolenia polskich pilotów. Obok arsenału lotniczego, można było zobaczyć również czym dysponuje po sąsiedzku 15. Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia. A w pobliskim hangarze – jeszcze więcej sprzętu wojskowego, lecz w znacznie mniejszych rozmiarach. Grupa „Archeo” z Łasku zorganizowała tu wystawę konkursową dla ponad 300 modelarzy z całego kraju i zagranicy, na której zgromadzono ponad 700 rozmaitych modeli.

 

 


Pokazom sprzętu wojskowego towarzyszyły wojskowe orkiestry, zabawy dla najmłodszych, pokazy modeli latających oraz występy artystyczne. Zatańczyła między innymi nasza „Arabeska”.

fot. Michał Cybulski


 


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski