Reklama
19 Lutego 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
Do końca roku zostało 316 dni.
Reklama
Reklama

 
Wytrasowanie – w przyszłym roku
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 07 września 2017 13:43


Prezydent spotkał się dziś z dziennikarzami, by opowiedzieć pracach nad przedłużeniem ulicy Złotnickiego. Określił to zadanie tworzeniem „nowego centrum miasta”. Wspomniał także o kamienicy przy Łaskiej 38 oraz o planach względem ulicy Cichej.

- To będzie nowe centrum Zduńskiej Woli. Nie waham się użyć tego określenia, ponieważ będziemy w trybie pilnym, również z możliwością wykorzystania tak zwanej spec-ustawy realizowali przebicie nowej zupełnie drogi między ulicą Złotnickiego a ulicą Komisji Edukacji Narodowej. Gdybyśmy z lotu ptaka spojrzeli na zagospodarowanie urbanistyczne miasta Zduńska Wola, to okazuje się, że właśnie w tym kwartale między placem Wolności a ulicą Mickiewicza oraz ulicami Kościelną i Komisji Edukacji Narodowej, mamy 18 hektarów terenów, które dzisiaj są jakby martwe. Nie pracują dla miasta Zduńska Wola tereny niezwykle atrakcyjne, jeżeli chodzi o lokalizację. Obok są wszelkie instytucje, urzędy: Dom Kultury, Miejskie Targowisko, kościół. Myślę, że to będzie takie rewolucyjne przedsięwzięcie, które otworzy miasto Zduńska Wola – stwierdził prezydent Piotr Niedźwiecki

Prezydent dodał, że urzędnicy są już po uzgodnieniach z właścicielami gruntów. Przygotowano już plany przeprowadzenia tej drogi, która ma poprawić komunikację w centrum miasta i odciążyć komunikacyjnie plac Wolności. Prezydent potwierdził, że w nowym obszarze mają powstać przede wszystkim budynki usługowe i mieszkaniowe.

- Liczymy na aktywność różnych instytucji. Mamy już pozytywne sygnały ze strony Spółdzielni Mieszkaniowej „Lokator”, która deklaruje też zainteresowanie i realizację w tej części miasta - dodał

 

Władze miasta w trybie pilnym skierowały również polecenia do prezesów spółek miejskich,  żeby w planach swoich działań przewidzieli realizację podłączenia ciepła jak również budowę kanalizacji wodociągowej, deszczowej i sanitarnej na nowym terenie. Przedłużenie Złotnickiego do Komisji Edukacji Narodowej ma być wytrasowane w przyszłym roku. Natomiast z północy na południe ma zostać poprowadzony trakt pieszo jezdny, który połączy ulicę Sieradzką z Mickiewicza i będzie dodatkowym szlakiem komunikacyjnym w nowym centrum miasta.   

Jeśli chodzi kamienicę przy Łaskiej nr 38 to miasto otrzymało z Urzędu Marszałkowskiego dofinansowanie na jej rewitalizację. Również z parkingiem, oraz z możliwością zaaranżowania przestrzeni dla handlu.

Prezydent poinformował także, iż spotkał się wczoraj z przedstawicielami firmy, która będzie rozbudowywać inwestycje zlokalizowane pomiędzy ulicami Łaską i Piwną. Według prezydenta, jej zamiarem jest poszerzenie tam miejsca do handlu i przebicie się do ulicy Cichej.

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: sobota, 09 września 2017 20:05
 

Komentarze 

 
#6 Martis 2017-10-16 23:41
Dlaczego w ezd, mieszkancy zawsze na wszystko nastawieni są na nie. W Łodzi remonty, rozbudowy dróg, rewitalizacje kamienic, a u nas tylko pretensje j problemy. Niech się dzieje coś w tym mieście, a nie tylko awantury między prezydentem a radą.
Cytować
 
 
#5 zxc 2017-09-10 09:20
Ciekawe kto tam będzie budował? Może MPWiK? Oni mogą wszystko wybudować... Prezydent ma kolejne plany i jak coś nie wyjdzie to będzie tłumaczenie, że Rada wszystkie jego pomysły blokuję... szkoda tylko, że pomysły prezydenta są oderwane od rzeczywistości. I mieszkańcy czekają na wyjaśnienie dotyczące bakterii na basenach i odwołania prezesa MPWik
Cytować
 
 
#4 pegal 2017-09-09 18:51
To Złotej czy Złotnickiego ???
Cytować
 
 
#3 Franciszek Z 2017-09-09 12:11
Ciekawe czy ludzie co są właścielami działek zechcą je sprzedać. Chyba rozmową z nimi należałoby zacząć ten projekt.
Cytować
 
 
#2 Paul Iszynel 2017-09-08 21:31
Ulicę Złotą jest bardzo łatwo przedłużyć. Wystarczy zmienić nazwę ulicy Widawskiej, a gdyby to było mało, można jeszcze zmienić nazwę ulicy Kościelnej :)
Cytować
 
 
#1 Chris 2017-09-07 16:20
Plany, plany, plany. Słowa, słowa, słowa...
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski