Reklama
20 Września 2017 Środa
Dziś imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Do końca roku zostało 103 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Wytrasowanie – w przyszłym roku
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 07 września 2017 13:43


Prezydent spotkał się dziś z dziennikarzami, by opowiedzieć pracach nad przedłużeniem ulicy Złotnickiego. Określił to zadanie tworzeniem „nowego centrum miasta”. Wspomniał także o kamienicy przy Łaskiej 38 oraz o planach względem ulicy Cichej.

- To będzie nowe centrum Zduńskiej Woli. Nie waham się użyć tego określenia, ponieważ będziemy w trybie pilnym, również z możliwością wykorzystania tak zwanej spec-ustawy realizowali przebicie nowej zupełnie drogi między ulicą Złotnickiego a ulicą Komisji Edukacji Narodowej. Gdybyśmy z lotu ptaka spojrzeli na zagospodarowanie urbanistyczne miasta Zduńska Wola, to okazuje się, że właśnie w tym kwartale między placem Wolności a ulicą Mickiewicza oraz ulicami Kościelną i Komisji Edukacji Narodowej, mamy 18 hektarów terenów, które dzisiaj są jakby martwe. Nie pracują dla miasta Zduńska Wola tereny niezwykle atrakcyjne, jeżeli chodzi o lokalizację. Obok są wszelkie instytucje, urzędy: Dom Kultury, Miejskie Targowisko, kościół. Myślę, że to będzie takie rewolucyjne przedsięwzięcie, które otworzy miasto Zduńska Wola – stwierdził prezydent Piotr Niedźwiecki

Prezydent dodał, że urzędnicy są już po uzgodnieniach z właścicielami gruntów. Przygotowano już plany przeprowadzenia tej drogi, która ma poprawić komunikację w centrum miasta i odciążyć komunikacyjnie plac Wolności. Prezydent potwierdził, że w nowym obszarze mają powstać przede wszystkim budynki usługowe i mieszkaniowe.

- Liczymy na aktywność różnych instytucji. Mamy już pozytywne sygnały ze strony Spółdzielni Mieszkaniowej „Lokator”, która deklaruje też zainteresowanie i realizację w tej części miasta - dodał

 

Władze miasta w trybie pilnym skierowały również polecenia do prezesów spółek miejskich,  żeby w planach swoich działań przewidzieli realizację podłączenia ciepła jak również budowę kanalizacji wodociągowej, deszczowej i sanitarnej na nowym terenie. Przedłużenie Złotnickiego do Komisji Edukacji Narodowej ma być wytrasowane w przyszłym roku. Natomiast z północy na południe ma zostać poprowadzony trakt pieszo jezdny, który połączy ulicę Sieradzką z Mickiewicza i będzie dodatkowym szlakiem komunikacyjnym w nowym centrum miasta.   

Jeśli chodzi kamienicę przy Łaskiej nr 38 to miasto otrzymało z Urzędu Marszałkowskiego dofinansowanie na jej rewitalizację. Również z parkingiem, oraz z możliwością zaaranżowania przestrzeni dla handlu.

Prezydent poinformował także, iż spotkał się wczoraj z przedstawicielami firmy, która będzie rozbudowywać inwestycje zlokalizowane pomiędzy ulicami Łaską i Piwną. Według prezydenta, jej zamiarem jest poszerzenie tam miejsca do handlu i przebicie się do ulicy Cichej.

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: sobota, 09 września 2017 20:05
 

Komentarze 

 
#5 zxc 2017-09-10 09:20
Ciekawe kto tam będzie budował? Może MPWiK? Oni mogą wszystko wybudować... Prezydent ma kolejne plany i jak coś nie wyjdzie to będzie tłumaczenie, że Rada wszystkie jego pomysły blokuję... szkoda tylko, że pomysły prezydenta są oderwane od rzeczywistości. I mieszkańcy czekają na wyjaśnienie dotyczące bakterii na basenach i odwołania prezesa MPWik
Cytować
 
 
#4 pegal 2017-09-09 18:51
To Złotej czy Złotnickiego ???
Cytować
 
 
#3 Franciszek Z 2017-09-09 12:11
Ciekawe czy ludzie co są właścielami działek zechcą je sprzedać. Chyba rozmową z nimi należałoby zacząć ten projekt.
Cytować
 
 
#2 Paul Iszynel 2017-09-08 21:31
Ulicę Złotą jest bardzo łatwo przedłużyć. Wystarczy zmienić nazwę ulicy Widawskiej, a gdyby to było mało, można jeszcze zmienić nazwę ulicy Kościelnej :)
Cytować
 
 
#1 Chris 2017-09-07 16:20
Plany, plany, plany. Słowa, słowa, słowa...
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski