Reklama
22 Kwietnia 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Do końca roku zostało 254 dni.
Reklama
Reklama

 
Grabia – koncertowo [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 06 września 2017 19:24


W zduńskowolskim Ratuszu otwarto wystawę koncertowych fotografii. Ich autorem jest Marcin Grabia (na zdj.). Na fotografiach uwiecznił znane postacie polskiej sceny muzycznej, towarzysząc im podczas estradowych występów.


Marcin Grabia zajmuje się fotografowaniem już 15 lat. Jego prace znajdują się galeriach nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech a nawet Stanach Zjednoczonych. Najchętniej zatrzymuje w kadrze gwiazdy polskiej sceny muzycznej, towarzysząc im na wielu koncertach. Efekty jego pasji, od dziś można oglądać w Centrum Integracji Ratusz w Zduńskiej Woli. Na wystawie znalazło się kilkadziesiąt fotografii wykonanych przez niego na blisko 30 koncertach w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Przede wszystkim współpracuje z grupą Kombi.

 

- Już tak zawodowo, to jest początek roku 2006, kiedy z zespołem Kombi zacząłem współpracować. I ta współpraca jest na tyle ścisła, że nie ma roku, żebym jakiegoś koncertu dla nich nie sfotografował. Zresztą też ostatnie zdjęcia z koncertu z września 2015 trafiły na wydaną w lutym płytę „Kombi symfonicznie”. Tak, że to jest na pewno jakiś tam sukces – powiedział Marcin Grabia


Na jego fotografiach, w zatrzymanych w kadrze postaciach, można dostrzec zaangażowanie, skupienie oraz pewien rodzaj scenicznego mistycyzmu a nawet ekshibicjonizmu. Wśród wyzwań, które staną wkrótce przed Marcinem, będzie na przykład udokumentowanie koncertu Ennio Moricone, który 14 października wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie. Prace fotograficzne Marcina Grabii, wystawione we foyer na pierwszym piętrze zduńskowolskiego Ratusza, można oglądać do 23 października.


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: środa, 06 września 2017 19:44
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski