Reklama
21 Października 2018 Niedziela
Dziś imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
Do końca roku zostało 72 dni.
Reklama
Reklama

 
3 filary na ożywienie budownictwa
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 06 września 2017 19:05Wykup mieszkań z bardzo wysoką bonifikatą, budowa nowych mieszkań przez TBS oraz program „Mieszkanie +”. To trzy filary, które miasto chciałoby realizować, aby wyjść naprzeciw potrzebom mieszkaniowym zduńskowolan. „Liczę na współpracę, zarówno radnych Rady Miasta, jak również senatorów i posłów Prawa i Sprawiedliwości” – podkreślił na spotkaniu z dziennikarzami prezydent Piotr Niedźwiecki.

Działania związane z budownictwem mieszkaniowym w Zduńskiej Woli mają być oparte o 3 filary: Pierwszy z nich to zaproponowanie wykupu mieszkań z bonifikatą, która w pewnych sytuacjach będzie mogła sięgać nawet 95%.

- Mieliśmy ten eksperyment związany z faktem, żeby zmniejszyć bonifikatę. Sprzedaż mieszkań praktycznie wygasła w Zduńskiej Woli. Wobec tego, mamy nadzieję, że ta propozycja pobudzi rynek mieszkań w Zduńskiej Woli i zachęci mieszkańców do wykupu na własność – powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Piotr Niedźwiecki.

Drugi filar to budowa nowych mieszkań. Miałby się tym zająć oczywiście TBS ale również MPWiK, który dokapitalizowałby „Złotnickiego”. Celem byłaby rzecz jasna budowa bloku przy Azaliowej. Przewidywana cena z wynajem 1 metra kw. wybudowanych przez TBS 16 mieszkań miałaby wynieść tylko 17 zł za 1 m.kw. Spółka mogłaby jeszcze w tym roku rozpocząć budowę tego bloku, jeśli zgodzi się na to Rada Miasta. Natomiast w budżecie na 2018 rok, władze miasta zamierzają zabezpieczyć pieniądze na budowę kolejnych 2 bloków.

Trzeci filar to program „Mieszkanie +” oraz ewentualnie tzw, fundusz municypalny.

- Rządowe wyliczenia wskazują, że wysokość czynszu w Zduńskiej Woli, bez dojścia do własności wynosiłaby około 20 złotych z 1 metr kw. mieszkania. Natomiast z wykupem, około 28 złotych. Jest propozycja, by była to budowa mieszkań pod wynajem z tzw. funduszem municypalnym i stawka wówczas wynosiłaby poniżej 10 zł. za 1 m.kw. - wyliczał prezydent

- Liczę na współpracę, współdziałanie zarówno radnych Rady Miasta, jak również senatorów i posłów z Prawa i Sprawiedliwości. (…) Warto, żeby wokół tego zadania, jakim jest budowa mieszkań w Zduńskiej Woli zapanowała zgoda – podkreślił

Jeśli chodzi o rządowy program „mieszkanie +” prezydent Niedźwiecki zaznaczył, że miasto ma już przygotowane tereny oraz projekty na budowę 73 mieszkań. „Na ten moment otrzymaliśmy propozycję wyliczeń kosztów. (…) Ja kibicuję wszystkim tym filarom, bo głód mieszkań w Zduńskiej Woli jest ogromny”

Odnośnie bonifikaty, prezydent zlecił już miejskim służbom przygotowanie odpowiedniego projektu uchwały. Zamierza także skonsultować pomysły z radnymi. Analizowana jest możliwość sprzedaży mieszkań wybudowanych przed 1950 rokiem. Jest już niemal pewne, że w przyszłym roku może rozzpocząć się także budowa prze developera bloku mieszkalno-usługowego przy ksrzyżowaniu ulicy Sieradzkiej z Woleńską.


 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: środa, 06 września 2017 19:15
 

Komentarze 

 
#1 pytacz 2017-09-13 07:50
Panie Prezydencie-czy to następne wizje bez możliwości realizacji?,już nam mieszkańcą tyle Pan naobiecywał,upr awiając nade wszystko przez cały czas pełnienia funkcji tz.politykę medialna.Pewnie nic z tego nie wyjdzie.Lecz pożyjemy zobaczymy,ja już Panu po ludzku nie wierzę.Coć bardzo bym chciał aby tak się stało.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski