Reklama
18 Września 2018 Wtorek
Dziś imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
Do końca roku zostało 105 dni.
Reklama
Reklama

 
„Czarna lista” Leśniczaka
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 01 września 2017 17:48Nazwiska wszystkich radnych, którzy głosowali przeciwko budowie krytych basenów, zostaną umieszczone na czarnej liście hańby dla Zduńskiej Woli” - zapowiada Henryk Leśniczak, szef lokalnych struktur SLD i publikuje wyniki ankiety przeprowadzonej wśród mieszkańców miasta.

 

Henryk Leśniczak, szef lokalnych struktur SLD odniósł się na konferencji prasowej do spraw, które stały się kwestią sporną między prezydentem a radnymi PiS. Chodzi oczywiście o sprawę budowy krytej pływalni, nowego bloku TBSu i hali sportowej na Pogoni. Przedstawił wyniki ankiety, która miała dać odpowiedź na pytanie: co sądzą o wspomnianych inwestycjach mieszkańcy miasta. Pytanie zadano następujące:

Która Pana/Pani zdaniem z proponowanych 3 inwestycji w Zduńskiej Woli przez prezydenta i radnych PiS, lepiej zaspokoi potrzeby mieszkańców, przyczyni się do rozwoju miasta oraz podniesie jego atrakcyjność, wobec takich miast jak Sieradz czy Łask?”

Sondaż został przeprowadzony w okresie od 24 lipca do 15 sierpnia. 1086 dorosłych osób oraz 567 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Dorośli w zdecydowanej większości (83,7%) poparło budowę krytych basenów. 9,8% optowało za budową bloku mieszkalnego, a 6,5% poparło budowę hali sportowej.

Uczniowie zdecydowanie poparli budowę krytej pływalni – 86,2% . Za halą sportową optowało 13,6% . 0,3% wskazało na blok.

 

- Należy stwierdzić kategorycznie, że ze strony suwerena jest oczekiwanie budowy krytych basenów w naszym mieście. Natomiast wydawanie środków na inwestycje, które nie są oczekiwane przez suwerena, może być bardzo niebezpieczne i ryzykowne dla tych, którzy podejmują tego typu działania. Wybory samorządowe mamy już w przyszłym roku, a suweren ma dobrą pamięć. Zablokowanie więc budowy basenów przez radnych partii tak zwanej „dobrej zmiany” i nie tylko, było decyzją fatalną w skutkach dla naszego miasta, porównywalną jedynie z zablokowaniem inwestycji związanej z wykorzystaniem wód geotermalnych – ocenia Henryk Leśniczak, szef lokalnych struktur SLD

 

- Pytam więc radnych partii tak zwanej „dobrej zmiany”: czy działają na rzecz dobra miasta i jego mieszkańców, czy jakiegoś innego bytu. Już bardziej naszemu miastu i jego mieszkańcom zaszkodzić nie mogliście. Nazwiska wszystkich radnych, którzy głosowali przeciwko budowie krytych basenów, zostaną umieszczone na czarnej liście hańby dla Zduńskiej Woli – zapowiada Leśniczak

 

Przewodniczący radzi również radnym Prawa i Sprawiedliwości, by zaniechali niechcianej – jego zdaniem - przez społeczeństwo hali sportowej, a skupili się na przykład na uchwaleniu środków na modernizację infrastruktury technicznej istniejących już otwartych basenów przy Kobusiewicza.


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Komentarze 

 
#12 dupek 2017-09-13 07:29
Towarzysz Leśniczak zreszta miły starszy Pan dalej żyje w czasach PRL.sporządza listy proskrypcyjne-Panie Heniu minneły czasy działania wedle zasad-Kto nie z nami ten przeciw nam-Lub kto nie z Mieciem tego z Mieciem.Wygląda na to ze Pan Heniu swa formacje i samego siebie zamiótł już na śmietnik historii>Szkoda Panie Henryku wielka szkoda
Cytować
 
 
#11 GuMa 2017-09-05 15:39
Ale jest jeszcze wartość niewymierna - jeden taki ruch i możliwości SLD w mieście i w powiecie stały się zerowe. Tego nie da się przeliczyć na żadne pieniądze. Na pewnej dłuuugiej ulicy dobrze to wykombinowano...
Cytować
 
 
#10 GuMa 2017-09-05 15:31
"Czy to jest ten sam Pan, który za posadę w radzie miejskiej spółki sprzedał podpisy za odwołaniem prezydenta?"
Oj tam, od razu 'sprzedał podpisy' - po co takie wielkie słowa. Po prosty Henry Ankieter aktywnie podszedł do sprawy. Facet zwyczajnie wyprzedza swój czas.
Cytować
 
 
#9 XYZ 2017-09-05 14:20
Cytuję zxc:
Czy to jest ten sam Pan, który za posadę w radzie miejskiej spółki sprzedał podpisy za odwołaniem prezydenta?

Zaiste, On ci to.
Cytować
 
 
#8 zxc 2017-09-04 23:40
Czy to jest ten sam Pan, który za posadę w radzie miejskiej spółki sprzedał podpisy za odwołaniem prezydenta?
Cytować
 
 
#7 . 2017-09-04 11:20
Ty już dziadku daj sobie spokój z tymi ankietam,bo to pośmiewisko jest na caly kraj
Cytować
 
 
#6 mieszko 2017-09-03 22:01
Towarzysz Lesniczak sam najlepiej wie co to jest hańba i sprzedanie się za 1500 haha
Cytować
 
 
#5 GuMa 2017-09-02 10:59
A w sondażu przeprowadzonym między 23 lipca a 14 sierpnia 1068 dorosłych i świadomych mieszkańców Zduńskiej Woli 83,7% opowiedziało się za natychmiastową delegalizacją SLD, 9,8% optowało za delegalizacją do końca 2017 roku, natomiast 6,5% nie miało w tej sprawie zdania. No i tak właśnie działają wyniki ankiet. Kto ankietą wojuję, od ankiety może zginąć...
Cytować
 
 
#4 skleroza? 2017-09-02 08:58
To pewnie siedzą na tej liście razem z Panem Matusiakiem, kiedyś towarzyszem z PZPR, a obecnie w PIS w Radzie Miasta?
Cytować
 
 
#3 XYZ 2017-09-01 21:43
Pewnie sie przejezyczyl. Czerwona lista - brzmialobby bardziej wiarogodnip
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski