Reklama
22 Kwietnia 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Do końca roku zostało 254 dni.
Reklama
Reklama

 
Zakończenie ,,Wakacji z Lokatorem" [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Karolina Kubiak   
środa, 16 sierpnia 2017 21:20Dom Kultury Lokator zorganizował na osiedlach zabawy plenerowe dla dzieci. W ten sposób pożegnał już tegoroczne wakacje.

Festyny odbyły się na osiedlach: Południe, Zachód oraz Osmolin. Były dmuchane zamki, gry i zabawy, a także basen z wodą, w którym można było popływać w kuli czy na łódce. Nie zabrakło oczywiście waty cukrowej, popcornu, czy malowania twarzy. Dzieci mogły również wykazać się kreatywnością na przykład poprzez tworzenie biżuterii z koralików, a całej sześcioogodzinnej zabawie towarzyszyła wesoła muzyka.

- Raz w roku te osiedla zamieniają się w takie małe wesołe miasteczka, gdzie poznają się wszyscy- i ci przyjezdni i te dzieci, które biegają pod blokiem. Tutaj jest szansa na nowe przyjaźnie, na ciekawą rozmowę. Spotykają się tu także rodzice, babcie. Tam jest wymiana różnych pomysłów, zdań. To jest taki element, który już mówi dzieciom, że powoli mija czas, który jest taką spokojną, frywolną zabawą i powolutku musimy sie wyciszać, po to, by zacząć przygotowania do nowego roku szkolnego. My tą właśnie imprezą kończymy nasze "Lokatorskie" działania wakacyjne. Od września wracają wszystkie zajęcia w sekcjach, jedne już od pierwszego, inne dopiero się tworzą, są przesłuchania wokalne – mówi Anna Rychlewska, dyrektor Domu Kultury Lokator

Dom Kultury Lokator zadbał o brak nudy w okresie wakacyjnym, organizując Akademię Futbolu czy przekształcając placówkę w Centrum Rozrywki, w ramach którego, oferowane były rozmaite zajęcia oraz wycieczki autokarowe. Wszystko miało charakter kształcenia poprzez zabawę, co także podkreśla dyrektor DK Lokator.

- Dom kultury Lokator rozpoczął zajęcia wakacyjne 4 lipca. Początkiem naszych zmagań wakacyjnych była Wakacyjna Akademia Futbolu. To jedna z najstarszych form, które Dom Kultury pielęgnuje i nie zamierza zaprzepaścić, bowiem ruch to najważniejsza rzecz dla młodego organizmu. Formą, która tutaj dominuje jest piłka nożna i inne wszelkiego rodzaju gry, zabawy ruchowe- na wesoło. I tak od 4 do 21 lipca bawiliśmy się z dziećmi w Akademię Futbolu. W tym roku z uwagi na bardzo dużą liczbę chętnych podzieliliśmy naszą Akademię na dwie części. Pierwsza i druga trwała dokładnie tak samo długo, czyli 12 dni i w każdej z nich brało udział 30 naszych młodych pilkarzy. Na koniec mieliśmy za sobą 60 szczęśliwych dzieciaków. Akademia w tym roku kończyła się wycieczką. Dzieci z każdej grupy, z każdej rodziny, z każdego środowiska mogły liczyć na to, że będą potraktowane poważnie i że na pewno nie zabraknie dla nich dobrego slowa, troski- i to jest u nas najważniejszą rzeczą. Później od 24 lipca już zmieniliśmy nasz charakter pracy na bardziej stacjonarny, to znaczy przemieniliśmy nasz Dom Kultury w tak zwane Wakacyjne Centrum Rozrywki. Naszym założeniem było poprowadzić zajęcia w sposób zupełnie wolny, czyli to dziecko miało decydować, co chce robić, w związku z tym mogło dokonać wyboru, dla nas jest to najważniejsze. Dzieci miały rozpisany plan z całego dnia, mogły przyjść na dowolną godzinę, w zależności od tego, co je interesowało. Oprócz zajęć z puzzlami, lego, była zabawa słowem, gra w tenisa stołowego. Dziecko mogło się u nas czuć jak u siebie w domu. Dzieci poznawały również różne techniki plastyczne i techniczne, bawiły się w małych drukarzy. Doświadczały, że bardzo ważną rzeczą jest praca w zespole. Bardzo istotnym jest nauczenie dziecka pracy, w której świadomie już po kilku zajęciach dowie się, że jego praca będzie zależna od wielu innych i na odwrót. Przy takich właśnie wakacyjnych, swobodnych zajęciach jest większa mozliwość wyegzekwowania takich właśnie sytuacji i można poprzez zabawę takich rzeczy nauczyć. Takie Centrum wakacyjne trwało u nas do 9 sierpnia. 10. zakończyliśmy wakacyjne działania na osiedlach zabawą plenerową, którą też wprowadziliśmy od kilku lat - wyjaśnia dyrektor Rychlewska

Mimo, że impreza nazwana została „Pożegnaniem wakacji z Lokatorem”, okres przerwy oznacza jedynie przygotowania, by już we wrześniu ruszyć ponownie z bogatą ofertą zajęć kierowaną zarówno dla najmłodszych, młodzieży, dorosłych, jak i starszych osób.

text i fot. Karolina Kubiak
fot. DK Lokator 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: czwartek, 17 sierpnia 2017 10:07
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski