Reklama
12 Grudnia 2018 Środa
Dziś imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Do końca roku zostało 20 dni.
Reklama
Reklama

 
Dni Maksymiliana [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 15 sierpnia 2017 21:31

Słowa refleksji nad znaczeniem męczeńskiej śmierci ojca Kolbego, ale również spotkania w rodzinnym gronie i zabawy na pikniku. W naszym mieście odbyły się Dni Świętego Maksymiliana.

 

Powiatowe Dni ku czci świętego Maksymiliana Marii Kolbego, to przede wszystkim okazja, żeby przypomnieć postać patrona zduńskowolan, jego życie, dokonania i męczeńską śmierć, która dla wielu stała się inspiracją. Tegoroczne obchody rozpoczęły się wczoraj uroczystą mszą w parafii pod wezwaniem świętego Maksymiliana na osiedlu Południe, w trakcie której przypomniano okoliczności, w jakich ojciec Kolbe dokładnie 76 lat temu, 14 sierpnia 1941 roku w Oświęcimiu, w bunkrze głodowym oddał swoje życie za Franciszka Gajowniczka.

 

- W tym miejscu, które było zbudowane na okrucieństwie, ojciec Maksymilian Kolbe odniósł duchowe zwycięstwo, podobne do zwycięstwa samego Jezusa Chrystusa. Odniósł zwycięstwu, bo do końca zaufał Bogu – powiedział podczas kazania ks. dr Krzysztof Miś, proboszcz parafii p.w. św Antoniego

 

Na inaugurację Dni ku czci Świętego Maksymiliana, zaśpiewał zespół Sallut. A dziś, organizatorzy obchodów, zaprosili mieszkańców miasta i regionu na PMOS, na rodzinny piknik. Tu, „Szampański nastrój” zaprezentowali między innymi artyści Operetki Poznańskiej. Był także II Powiatowy Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich i szereg prozdrowotnych akcji społecznych, między innymi rejestracja dawców szpiku i bezpłatne profilaktyczne badania. Inspiracją wszystkich tych działań, była oczywiście postać zduńskowolskiego świętego.

 

- Idea jest przede wszystkim promocji wielkiego świętego, który jest stąd. Który - czasem mam wrażenie - jest bardziej znany poza Zduńską Wolą niż w Zduńskiej Woli – stwierdził starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik

 

W czasie Powiatowych Dni ku czci Świętego Maksymiliana zagrał zespół FEEL. Była także dyskoteka pod gwiazdami.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski