Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Dni Maksymiliana [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 15 sierpnia 2017 21:31

Słowa refleksji nad znaczeniem męczeńskiej śmierci ojca Kolbego, ale również spotkania w rodzinnym gronie i zabawy na pikniku. W naszym mieście odbyły się Dni Świętego Maksymiliana.

 

Powiatowe Dni ku czci świętego Maksymiliana Marii Kolbego, to przede wszystkim okazja, żeby przypomnieć postać patrona zduńskowolan, jego życie, dokonania i męczeńską śmierć, która dla wielu stała się inspiracją. Tegoroczne obchody rozpoczęły się wczoraj uroczystą mszą w parafii pod wezwaniem świętego Maksymiliana na osiedlu Południe, w trakcie której przypomniano okoliczności, w jakich ojciec Kolbe dokładnie 76 lat temu, 14 sierpnia 1941 roku w Oświęcimiu, w bunkrze głodowym oddał swoje życie za Franciszka Gajowniczka.

 

- W tym miejscu, które było zbudowane na okrucieństwie, ojciec Maksymilian Kolbe odniósł duchowe zwycięstwo, podobne do zwycięstwa samego Jezusa Chrystusa. Odniósł zwycięstwu, bo do końca zaufał Bogu – powiedział podczas kazania ks. dr Krzysztof Miś, proboszcz parafii p.w. św Antoniego

 

Na inaugurację Dni ku czci Świętego Maksymiliana, zaśpiewał zespół Sallut. A dziś, organizatorzy obchodów, zaprosili mieszkańców miasta i regionu na PMOS, na rodzinny piknik. Tu, „Szampański nastrój” zaprezentowali między innymi artyści Operetki Poznańskiej. Był także II Powiatowy Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich i szereg prozdrowotnych akcji społecznych, między innymi rejestracja dawców szpiku i bezpłatne profilaktyczne badania. Inspiracją wszystkich tych działań, była oczywiście postać zduńskowolskiego świętego.

 

- Idea jest przede wszystkim promocji wielkiego świętego, który jest stąd. Który - czasem mam wrażenie - jest bardziej znany poza Zduńską Wolą niż w Zduńskiej Woli – stwierdził starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik

 

W czasie Powiatowych Dni ku czci Świętego Maksymiliana zagrał zespół FEEL. Była także dyskoteka pod gwiazdami.

 

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski