Reklama
22 Lipca 2018 Niedziela
Dziś imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Do końca roku zostało 163 dni.
Reklama
Reklama

 
Zwycięski sparing Gatty [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
sobota, 12 sierpnia 2017 19:28


Gatta Active Zduńska Wola już na dobre rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Dziś rozegrała pierwszy sparing. Przeciwnikiem był pierwszoligowiec, jak się okazało, dość wymagający. W naszej drużynie testowano nowych zawodników.

 

Piłkarze Gatty Active rozpoczęli treningi już w poniedziałek. A dziś rozegrali swój pierwszy mecz sparingowy. Przeciwnikiem zduńskowolan był pierwszoligowy Orzeł Futsal Jelcz – Laskowice. Wiadomo, że w takich spotkaniach sparingowych, drużyny przyjezdne, zwłaszcze te z niższej ligi mają ogromną motywację, by w starciu z jedną z najlepszych ekip ekstraklasy pokazać się z jak najlepszej strony, bo korzystny wynik nawet w sparingu odbiłby się w świecie futsalu szerokim echem. Tak było i tym razem. Zespół z Laskowic zaprezentował bardzo dobry, dynamiczny futbol, nie przestraszył się wicemistrza Polski, okazał się bardzo dobrym sparingpartnerem, grając przez wiele fragmentów spotkania z naszą drużyną jak równy z równym i pokazując wiele interesujących zagrań. Gatta wygrała tylko 6:4 ale nie o wynik tu chodziło (nasi piłkarze dopiero wchodzą w normalny cykl przygotowawczy), lecz o wypróbowanie trzech nowych zawodników. Na boisku zobaczyliśmy dwóch nowotestowanych zawodników z Malwee Łódź (w tym bramkarza) oraz Maksyma Pautiaka (grał wcześniej w Gliwicach) który ma już raczej pewne miejsce w drużynie Gatty. Nie było dziś na sparingu innego zawodnika z Gliwic na którego postawiła Gatta – Pawła Barańskiego.

 

- Jeżeli to będą zawodnicy, którzy wkomponują się do naszej drużyny, to na pewno dla nich miejsce będzie. A być może, że będą jeszcze jakieś inne osoby, które też będą testowane. Mamy na to dwa miesiące i myślę, że jeszcze jakieś nowe twarze się zjawią – stwierdził po meczu trener Gatty Wojciech Sopur

 

W ramach przygotowań do nowego sezonu, Gatta Active wyjedzie w ciągu najbliższych dni na turniej do Lublina, a później na sparingi do Czech. Zduńskowolscy kibice będą mieli okazję zobaczyć swój zespół ponownie we własnej hali prawdopodobnie na początku września.

Aktualizowany: niedziela, 13 sierpnia 2017 10:35
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski