Reklama
19 Września 2017 Wtorek
Dziś imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Do końca roku zostało 104 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Zwycięski sparing Gatty [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
sobota, 12 sierpnia 2017 19:28


Gatta Active Zduńska Wola już na dobre rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Dziś rozegrała pierwszy sparing. Przeciwnikiem był pierwszoligowiec, jak się okazało, dość wymagający. W naszej drużynie testowano nowych zawodników.

 

Piłkarze Gatty Active rozpoczęli treningi już w poniedziałek. A dziś rozegrali swój pierwszy mecz sparingowy. Przeciwnikiem zduńskowolan był pierwszoligowy Orzeł Futsal Jelcz – Laskowice. Wiadomo, że w takich spotkaniach sparingowych, drużyny przyjezdne, zwłaszcze te z niższej ligi mają ogromną motywację, by w starciu z jedną z najlepszych ekip ekstraklasy pokazać się z jak najlepszej strony, bo korzystny wynik nawet w sparingu odbiłby się w świecie futsalu szerokim echem. Tak było i tym razem. Zespół z Laskowic zaprezentował bardzo dobry, dynamiczny futbol, nie przestraszył się wicemistrza Polski, okazał się bardzo dobrym sparingpartnerem, grając przez wiele fragmentów spotkania z naszą drużyną jak równy z równym i pokazując wiele interesujących zagrań. Gatta wygrała tylko 6:4 ale nie o wynik tu chodziło (nasi piłkarze dopiero wchodzą w normalny cykl przygotowawczy), lecz o wypróbowanie trzech nowych zawodników. Na boisku zobaczyliśmy dwóch nowotestowanych zawodników z Malwee Łódź (w tym bramkarza) oraz Maksyma Pautiaka (grał wcześniej w Gliwicach) który ma już raczej pewne miejsce w drużynie Gatty. Nie było dziś na sparingu innego zawodnika z Gliwic na którego postawiła Gatta – Pawła Barańskiego.

 

- Jeżeli to będą zawodnicy, którzy wkomponują się do naszej drużyny, to na pewno dla nich miejsce będzie. A być może, że będą jeszcze jakieś inne osoby, które też będą testowane. Mamy na to dwa miesiące i myślę, że jeszcze jakieś nowe twarze się zjawią – stwierdził po meczu trener Gatty Wojciech Sopur

 

W ramach przygotowań do nowego sezonu, Gatta Active wyjedzie w ciągu najbliższych dni na turniej do Lublina, a później na sparingi do Czech. Zduńskowolscy kibice będą mieli okazję zobaczyć swój zespół ponownie we własnej hali prawdopodobnie na początku września.

Aktualizowany: niedziela, 13 sierpnia 2017 10:35
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski