Reklama
22 Lipca 2018 Niedziela
Dziś imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Do końca roku zostało 163 dni.
Reklama
Reklama

 
Nowa droga – „otworzy” centrum miasta? [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 03 sierpnia 2017 21:28Niebawem ma rozpocząć się budowa drogi przedłużającej ul. Złotnickiego aż do II LO. Kamienica przy Kościelnej 18 – główna przeszkoda, właśnie znika z krajobrazu. 10 sierpnia rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące planowanych w najbliższych latach zmian komunikacyjnych w Zduńskiej Woli.

 

Plany przedłużenia ulicy Złotnickiego istniały już od 2002 roku, jednak wówczas nie zakładano przebicia się nią aż do ulicy Komisji Edukacji Narodowej. Dopiero niedawno powstał pomysł, by przebić się aż do ulicy Komisji Edukacji Narodowej. Droga miała biec na wprost. Teraz, zmieniono ten wariant na taki, który załamuje drogę w taki sposób, by lepiej „otwierał”znajdujące się tam tereny”. Powstanie również prostopadły do nowej drogi ciąg pieszo komunikacyjny, łączący plac Wolności z ulicą Mickiewicza. Głównym zadaniem przedłużenia ulicy Złotnickiego i poprowadzenia tej drogi pomiędzy kamienicami przy Łaskiej oraz posesjami przy ul. Mickiewicza jest chęć otwarcia do użytku ogromnego, niewykorzystanego dotąd terenu w centrum miasta.

 

- Chcieliśmy maksymalnie te tereny, które są w samym centrum miasta,. Są bardzo atrakcyjne, maksymalnie po prostu otworzyć dla zagospodarowania, pod zabudowę mieszkaniowo – usługową. I dlatego ta kontynuacja drogi aż do Komisji Edukacji Narodowej. Dodatkowo przewidujemy tam drogi już o mniejszym znaczeniu, takie ciągi pieszo – jezdne, które będą też umożliwiały mieszkańcom właściwie już od placu Wolności przedostać się ciągiem pieszo – jezdnym aż do ulicy Mickiewicza, właściwie na wprost targowiska - tłumaczy Jolanta Owczarz, główny architekt miasta

 

Miasto przewiduje, że na otwartych komunikacyjnie terenach powstawać będzie zabudowa z funkcją usługową. Urzędnicy nie przewidują natomiast budynków produkcyjnych lub przemysłowych, wyłączając oczywiście już istniejące, takie jak młyn.

 

- To będzie głównie zabudowa mieszkaniowa: jednorodzinna ale może być także zabudowa wielorodzinna tak szeroko rozumiana. Możliwa będzie również zabudowa śródmiejska. Chcemy, żeby ten teren był spójny z tą zabudową istniejącą - dodaje architekt.

 

Opracowujemy zmianę studium uwarunkowań kierunków zagospodarowania miasta Zduńska Wola.Na temat wprowadzanych zmian i otwarcia terenów w kwadracie Kościelna/Mickiewicza/K.E.N./Sieradzka, urzędnicy zamierzają zapytać o zdanie mieszkańców. Organizują więc konsultacje społeczne. Pierwsze spotkanie z mieszkańcami planują na 10 sierpnia na 15:30 do Ratusza.

 

- Wszystkich zainteresowanych zmianami, które planowane są w mieście, serdecznie zapraszamy – zachęca do udziału w konsultacjach Jolanta Owczarz dodając, że można będzie dowiedzieć się o zmianach na przykład w układzie komunikacyjnym nie tylko na wspomnianym terenie, ale także choćby o planowany, planowanej drodze łączącej ulicę Getta Żydowskiego z Juliusza, południowej obwodnicy miasta oraz innych.


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: czwartek, 03 sierpnia 2017 21:55
 

Komentarze 

 
#1 Chris 2017-08-04 06:56
Ciekawe dla kogo atrakcyjne
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski