Reklama
11 Grudnia 2017 Poniedziałek
Dziś imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
Do końca roku zostało 21 dni.
Reklama
Reklama

 
Prezydent - za nową lokalizacją hali sportowej
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 02 sierpnia 2017 17:29


Prezydent zaproponował nową lokalizację planowane przez radnych PiS hali sportowej. Liczy na to, że uda mu się przekonać radnych opozycji do swojego pomysłu.

 

Radni PiS zaproponowali niedawno, by w Zduńskiej Woli wybudować halę sportowo – widowiskową z prawdziwego zdarzenia, na 1000 miejsc siedzących, z zapleczem treningowo – gastronomicznym, rezerwując w budżecie pieniądze na dokumentację. Miałaby powstać na terenie Pogoni. Na wczorajszym briefingu prasowym prezydent Piotr Niedźwiecki wysunął propozycję innej lokalizacji. Zaproponował, by umiejscowić ją na MOSiRze przy ul. Kobusiewicza i stworzyć tam w przyszłości ogromny, zwarty kompleks sportowo – rekreacyjny.

 

- Zachęcam do tego, by raz jeszcze przeanalizować i nie ścigać się na to kto ważny, a kto ważniejszy, tylko zbudować infrastrukturę, która może wzmocnić ofertę tych blisko 20 hektarów bezcennej przestrzeni w środku miasta w połączeniu z Powiatowym Ośrodkiem Sportu. (…) Zaproponowana lokalizacja przy stadionie Pogoni budzi pewne kontrowersje i obawy. Prawdopodobnie trzeba by zlikwidować rzutnię lekkoatletyczną. Również jest ogromny problem z miejscami parkingowymi. Również jakimś wariancie doszłoby do wycięcia blisko 200 drzew. Dlatego proponujemy inną lokalizację. Poddajemy ją jakby pod rozwagę radnym Prawa i Sprawiedliwości, żeby tę inwestycję zrealizować przy ulicy Kobusiewicza. Mamy tam bardzo dobre tereny, bardzo dobrze skomunikowane. Przypomnę, że w projekcie mamy budowę ronda a także kompleksowy remont ulicy Podmiejskiej. Dodatkowo mamy tam otwarte baseny a w planach jest budowa krytej pływalni. I taki obiekt, który stanowiłby również uzupełnieni oferty Powiatowego Ośrodka Sportu który ma 2 boiska i bazę noclegową, byłby chyba korzystniejszy – zaproponował prezydent Piotr Niedźwiecki dodając również, że także przy Kobusiewicza mają zostać zrealizowane odwierty geotermalne.

 

Na pytanie dziennikarzy, czy badał grunt i czy pytał wstępnie radnych Prawa i Sprawiedliwości czy poprą tę propozycję, prezydent odpowiedział, że rozmawiał z radnymi opozycji i „padały takie deklaracje, które sugerują, że oni chcą budować przy stadionie Pogoni, ale chyba jeszcze nie do końca wsłuchali się w te argumenty, które nas skłaniają do tej pogłębionej analizy” - stwierdził prezydent wyrażając nadzieję, że radni PiS jednak zmienią zdanie w tej kwestii.

 

Dodajmy, że koszt budowy takiej hali szacuje się wstępnie na blisko 20 milionów złotych. Prezydent zapewnił, że miasto zamierza ubiegać się o fundusze zewnętrzne na jej budowę. Będzie również tworzyć dokumentację na kompleksowy remont otwartych basenów oraz pasażu im. Feliksa Rajczaka.

 

 

Aktualizowany: środa, 02 sierpnia 2017 18:19
 

Komentarze 

 
#1 Zonk 2017-08-02 20:24
Pan prezydent ma piękne pomysły... Szkoda tylko, że są to pomysły nie mające później jakiegokolwiek potwierdzenia w rzeczywistości. Który to już genialny pomysł naszego włodarza? Po raz kolejny prezydent chce budować, a gdzie przedstawia projekt? Gdzie sposób finansowania? Tak jak w przypadku basenów nie ma żadnego projektu, który miałby jakiekolwiek uzasadnienie finansowe. "W planach jest budowa krytej pływalni" - jakiej pływalni? Tej na którą nie ma pieniędzy? Pływalnia 35 milionów + hala 20 milionów to jest razem 55 milionów. Skąd nasze miasto weźmie te pieniądze? Z jakiego źródła ma być to zewnętrzne finansowanie? I dlaczego po raz kolejny Pan Prezydent zarządza miastem poprzez konferencję prasowe?
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski