Reklama
17 Sierpnia 2017 Czwartek
Dziś imieniny: Anity, Elizy, Mirona
Do końca roku zostało 137 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
„W” - 73 lata później [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 01 sierpnia 2017 20:22

 

73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego uczczono także w Zduńskiej Woli. Mieszkańcy miasta, samorządowcy oraz kombatanci spotkali się przy ulicy Dąbrowskiego w centrum miasta, przy płycie upamiętniającej zduńskowolan poległych w powstaniu.

 

Punktualnie o 17:00 , w godzinę „W”, podobnie jak w całym kraju, także w Zduńskiej Woli zawyły syreny.. Wśród osób, które oddały hołd warszawskim powstańcom, był Jerzy Adamczyk. Zduńskowolanin urodzony w Warszawie, który jako młody chłopiec brał udział w powstaniu. W 1944 roku miał dopiero 12 lat, ale wiele obrazów, a przede wszystkim nastrój tamtych dni pełen nadziei, na zawsze pozostanie w jego pamięci.

 

Euforia, euforia! Ludzie wychodzili, sztandary wywieszali. Nawet żeśmy się dziwili, skąd ci ludzie wzięli, gdzie trzymali te sztandary biało – czerwone. Radia wystawiane były, przecież radia nie wolno było mieć, ale ludzie gdzieś przechowywali i wystawiali do okien, żeby wszyscy słyszeli – powiedział pan Jerzy 

 

Po zapaleniu zniczy i złożeniu wiązanek kwiatów pod pamiątkową tablicą, uczestnicy obchodów mieli okazję obejrzeć okolicznościową dioramę przygotowaną przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej „Chrobry I”, która wraz ze Starostwem Powiatowym w Zduńskiej Woli, zorganizowała tę uroczystość.

 
 

Komentarze 

 
#1 Ja 2017-08-02 08:16
Cześć I Chwała Bohaterom Powstania Warszawskiego-Niechaj Ich Heroiczne Czyny Na Zawsze Pozostana w Pamięci Potomnych Po Wsze Czasy-Tak Nam Dopomóż Bóg.i Królowo Polski Maryjo
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski