„W” - 73 lata później [FOTO] | Ezdunska - Portal informacyjny Zduńskiej Woli
Reklama
18 Sierpnia 2018 Sobota
Dziś imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
Do końca roku zostało 136 dni.
Reklama
Reklama

 
„W” - 73 lata później [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 01 sierpnia 2017 20:22

 

73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego uczczono także w Zduńskiej Woli. Mieszkańcy miasta, samorządowcy oraz kombatanci spotkali się przy ulicy Dąbrowskiego w centrum miasta, przy płycie upamiętniającej zduńskowolan poległych w powstaniu.

 

Punktualnie o 17:00 , w godzinę „W”, podobnie jak w całym kraju, także w Zduńskiej Woli zawyły syreny.. Wśród osób, które oddały hołd warszawskim powstańcom, był Jerzy Adamczyk. Zduńskowolanin urodzony w Warszawie, który jako młody chłopiec brał udział w powstaniu. W 1944 roku miał dopiero 12 lat, ale wiele obrazów, a przede wszystkim nastrój tamtych dni pełen nadziei, na zawsze pozostanie w jego pamięci.

 

Euforia, euforia! Ludzie wychodzili, sztandary wywieszali. Nawet żeśmy się dziwili, skąd ci ludzie wzięli, gdzie trzymali te sztandary biało – czerwone. Radia wystawiane były, przecież radia nie wolno było mieć, ale ludzie gdzieś przechowywali i wystawiali do okien, żeby wszyscy słyszeli – powiedział pan Jerzy 

 

Po zapaleniu zniczy i złożeniu wiązanek kwiatów pod pamiątkową tablicą, uczestnicy obchodów mieli okazję obejrzeć okolicznościową dioramę przygotowaną przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej „Chrobry I”, która wraz ze Starostwem Powiatowym w Zduńskiej Woli, zorganizowała tę uroczystość.

 
 

Komentarze 

 
#1 Ja 2017-08-02 08:16
Cześć I Chwała Bohaterom Powstania Warszawskiego-Niechaj Ich Heroiczne Czyny Na Zawsze Pozostana w Pamięci Potomnych Po Wsze Czasy-Tak Nam Dopomóż Bóg.i Królowo Polski Maryjo
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski