Reklama
11 Grudnia 2017 Poniedziałek
Dziś imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
Do końca roku zostało 21 dni.
Reklama
Reklama

 
Sylwia Muzyka – Stasiak wraca do MDKu
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 01 sierpnia 2017 14:10


Sylwia Muzyka – Stasiak będzie nowym dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli. Informację tę, potwierdził na dzisiejszym briefingu prasowym prezydent Piotr Niedźwiecki. Krytycznie odniósł się także do wyników kontroli w tej placówce.

 

Sylwia Muzyka - Stasiak jest dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego. To będzie jej drugie podejście do funkcji dyrektora Miejskiego Domu Kultury. Poprzednio, była na tym stanowisku od maja 2003 do końca 2006 roku. Prezydent Piotr Niedźwiecki na dzisiejszym briefingu najpierw wspomniał, że władze miasta szukają osoby, która przejmie kierownictwo Miejskiego Domu Kultury Centrum Integracji Ratusz po Annie Dyrgoń – Białowąs, lecz dopytywany przez dziennikarzy przyznał w końcu, że złożył taką propozycję Sylwii Muzyce – Stasiak, a ona zgodziła się objąć to stanowisko.

 

- Rozmawiałem z panią Sylwią Stasiak – Muzyka. Znamy ją, jako bardzo ofensywną osobę, która prowadząc naszą bibliotekę pokazała niezwykłą aktywność, skuteczność i skrupulatność po stronie wydatkowania środków. (…) Bardzo cieszę się, że zgodziła się podjąć to wyzwanie w niełatwej konfiguracji. (…) Myślę, że trzeba liczyć na sprawdzone osoby, które czują miasto, żyją wśród nas. Jestem przekonany, że uzyska również akceptację pracowników Miejskiego Domu Kultury, bo myślę, że oni także czekają na taką stabilizację i uspokojenie – stwierdził prezydent Piotr Niedźwiecki

 

Prezydent wspomniał również o pierwszych wynikach audytu, który trwa nadal w Miejskim Domu Kultury, a pierwsze wnioski z tej kontroli określił jako „niepokojące”. Jego zdaniem, zmiana kierownictwa może więc przyczynić się do lepszego funkcjonowania tej placówki.

 

- Na ten moment, prawdopodobnie do końca roku, w budżecie tej instytucji braknie blisko pół miliona złotych. Niepokoi również, że zatrudnienie w ciągu ostatniego czasu, od stycznie 2016 roku wzrosło o 10 osób, z 38 do 48. To pokazuje, że mamy problem związany z kosztami prowadzenie Domu Kultury - powiedział prezydent

 

Sylwia Muzyka - Stasiak obejmie funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli tuż po wakacjach, od 1 września. Do tego czasu, obowiązki te pełnić będzie Joanna Sychniak – Paterek. Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi Stasiak - Muzykę na stanowisku dyrektorskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski