Reklama
22 Lipca 2018 Niedziela
Dziś imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Do końca roku zostało 163 dni.
Reklama
Reklama

 
Upał w samochodzie – może zabić
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 31 lipca 2017 15:09


Podczas upałów, nawet na chwilę nie pozostawiajmy dzieci ani osób starszych w zamkniętych samochodach. Przez brak rozwagi, możemy poważnie narazić ich życie. To dotyczy także zwierząt. Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się, za które grozi nawet do 2 lat więzienia.


Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Policja apeluje, by nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci, osób starszych, ani zwierząt. W czasie upału, we wnętru zamkniętego auta, temperatura w szybkim tempie może wzrosnąć do kilkudziesięciu stopni. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia życia bliskich nam osób albo zwierząt.

- Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, na przykład z powodu zamknięcia w samochodzie, poinformujmy straż miejską lub policję, dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie dziecka lub psa w aucie zagraża życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających podjęcie działań ratunkowych – włącznie z wybiciem szyby - mówi Robert Latus, rzecznik KP Policji w Zduńskiej Woli.

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski