Reklama
16 Sierpnia 2017 Środa
Dziś imieniny: Joachima, Nory, Stefana
Do końca roku zostało 138 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Upał w samochodzie – może zabić
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 31 lipca 2017 15:09


Podczas upałów, nawet na chwilę nie pozostawiajmy dzieci ani osób starszych w zamkniętych samochodach. Przez brak rozwagi, możemy poważnie narazić ich życie. To dotyczy także zwierząt. Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się, za które grozi nawet do 2 lat więzienia.


Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Policja apeluje, by nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci, osób starszych, ani zwierząt. W czasie upału, we wnętru zamkniętego auta, temperatura w szybkim tempie może wzrosnąć do kilkudziesięciu stopni. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia życia bliskich nam osób albo zwierząt.

- Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, na przykład z powodu zamknięcia w samochodzie, poinformujmy straż miejską lub policję, dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie dziecka lub psa w aucie zagraża życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających podjęcie działań ratunkowych – włącznie z wybiciem szyby - mówi Robert Latus, rzecznik KP Policji w Zduńskiej Woli.

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski