Reklama
23 Maja 2018 Środa
Dziś imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
Do końca roku zostało 223 dni.
Reklama
Reklama

 
Sprzątali Widawkę [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 17 lipca 2017 12:04

 

Młodzi wolontariusze z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zapolicach kontynuowali akcję oczyszczania rzek w naszym regionie.  


Grupa organizuje spływy kajakowe dla wszystkich chętnych połączone ze sprzątaniem rzek. Sobotni spływ Widawką rozpoczął się o godz. 11:00 w Restarzewie, a zakończyli o godz. 17:00 w Górkach Grabińskich. W akcji uczestniczyło 31 kajakarzy, którzy pokonali dzisiaj 17 km. Spływ był drugim z zaplanowanych pięciu w ramach projektu "Dajemy dobry przykład". Projekt polega na organizacji 5 marszów nordic walking i 5 spływów kajakowych połączonych ze sprzątaniem szlaków pieszych i wodnych. Młodzi wolontariusze na realizację swojego pomysłu pozyskali blisko 5.000 zł z konkursu "Grant na lepszy start 2017" współfinansowanego ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

- Był to mój pierwszy spływ. Wybrałem się na niego chociaż wiedziałem, że trasa nie będzie łatwa. Udało mi go jednak pokonać bez większych przeszkód. Widoki są piękne i jest to świetny sposób na spędzenie aktywnie czasu wolnego - mówi 12-letni Mikołaj Pluskota, który na spływie był razem z tatą.

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: poniedziałek, 17 lipca 2017 12:23
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski