Reklama
21 Kwietnia 2019 Niedziela
Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Do końca roku zostało 255 dni.
Reklama
Reklama

 
Wodna - „opustoszeje”? [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 12 lipca 2017 19:10Z ulicy Wodnej zniknęła część drzewostanu. Urząd miasta potwierdza, że ma to związek z przebudową chodników. Czy stare kasztanowce także pójdą pod topór?

 

Na ulicy Wodnej trwa przebudowa chodników od strony południowej (po stronie Państwowego Zakładu Weterynaryjnego) na odcinku 580 metrów od ul. Opiesińskiej do Getta Żydowskiego. I po tej właśnie stronie wycięto kilkanaście starych klonów. Pozostało jeszcze kilka, wśród których są stare kasztanowce. Urzędnicy uspokajają, że te drzewa pozostaną.

Prace obejmują demontaż płyt i położenie kostki szarej, wjazdy do posesji z kostki grafitowej. Długość remontowanego odcinka to 580 metrów. Wszystkie drzewa, które miały być wycięte, już zostały wycięte. Te które są teraz już zostają. Po wykonaniu chodnika będą nowe nasadzenia zieleni” - czytamy w komunikacie przesłanym nam przez Urząd Miasta w Zduńskiej Woli.

Wykonawcą robót remontowych na ulicy Wodnej jest Zakład Robót Inżynieryjno-Budowlanych IN-BUD. Koszt inwestycji to 485 tys. zł. Planowany termin zakończenia prac to 31 października 2017 r.
 


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Komentarze 

 
#13 Roob 2017-07-20 11:27
Wszystko pięknie, ładnie! Każdy się zachwyca starymi drzewami i jak to cudownie że zostają! A kto ma sprzątać liście, owoce np. "cudownych" kasztanów??! Oczywiście mieszkańcy, którzy mają "zaszczyt" mieszkać wśród tych cudownych okazów! Zapraszam prominentów i innych oponętów, by zabrali się za grabie, szczotki i pokazali co potrafią (ale nie raz na 2 miesiące!!!), by zaparkowali swoje piękne autka pod kasztanami, gdy wieje wiatr! Ciekawe czy wówczas byli by za pozostawieniem takiego drzewostanu!!
Cytować
 
 
#12 ziuta 2017-07-19 09:45
musita iść do wieczorka i asów cichych ze spółdzielni........... ta ta tatata SOLIDARNOŚĆ.
Cytować
 
 
#11 mysz-kow 2017-07-18 17:46
Cytuję Kot:
To nie odosobniony przypadek. Przy Lodzkiej stoi obiekt budowlany otoczony roslymi chwastami w tzw stanie surowym otwartym i tez nie zabezpieczony i nie ogrodzony, w ktorym rozni rozne rzeczy czynia. Wyglada na to, ze Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego potrzebuje wzmocnienia kadrowego.

O ile mi wiadomo, inwestor ma obowiązek zabezpieczyć budowę w otwartym stanie surowym, a ten obiekt już kilkanaście miesiecy stoi niezabezpieczon y. Zdaje się, ze za niezaabezpiecze nie obiektu budowlanego jest kara 5000zł.
Cytować
 
 
#10 Kot 2017-07-17 08:23
To nie odosobniony przypadek. Przy Lodzkiej stoi obiekt budowlany otoczony roslymi chwastami w tzw stanie surowym otwartym i tez nie zabezpieczony i nie ogrodzony, w ktorym rozni rozne rzeczy czynia. Wyglada na to, ze Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego potrzebuje wzmocnienia kadrowego.
Cytować
 
 
#9 pawel_0 2017-07-16 19:36
Zgadzam się, też kiedyś nie mogłem przejechać wózkiem z dzieckiem, ale czy po raz kolejny musimy robić patelnie z ulicy, zobaczcie jak teraz jeszcze przed końcem remontu wygląda Kilińskiego, masakra.
Cytować
 
 
#8 Patryk 2017-07-14 16:23
Poziom bezpieczeństwa podczas remontu - ZEROWY! Tylko czekać na pierwszy wypadek. Prace są wykonywane tuż przy skrzyżowaniu z Opiesińską bez żadnych zabezpieczeń lub kierowania ruchem dzięki czemu cały prawy pas jest zajęty, a samochody skręcające z Opiesińskiej i jadące Wodną do skrzyżowania jadą na siebie na czołówkę!
Cytować
 
 
#7 ja 2017-07-14 08:41
w mieście parki są od drzew
Cytować
 
 
#6 ja 2017-07-14 08:40
dobrze będzie więcej miejsca i mniej liści jesienią
Cytować
 
 
#5 mmm 2017-07-13 21:11
Cytuję GuMa:
Przypadkiem jechałem Wodną kilka dni temu. Żal patrzeć na kolejną rzeź drzew w mieście...


Dobrze, że jechałeś jezdnią,bo chodnikiem byś nie przeszedł tak łatwo. Kiedyś wybrałam się z dzieckiem wózeczkiem na spacer, masakra. Korzenie drzew wybiły chodnik do góry, powstały góry i doliny.
Cytować
 
 
#4 zdruzgotany 2017-07-13 09:28
to jest koszmar tego miasta!! ale najważniejsze że będzie nowy kiczowaty pomnik z orłem. zduńska wola reprezentuje mentalność wiochy zabitej dechami!
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski