Reklama
21 Czerwca 2018 Czwartek
Dziś imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
Do końca roku zostało 194 dni.
Reklama
Reklama

 
Powiat wsparł budowę pomnika
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 11 lipca 2017 15:04Dokładnie wiadomo już, gdzie i kiedy powstanie w Zduńskiej Woli pomnik upamiętniający Konstytucję 3 maja. Na ostatniej sesji, Rada Powiatu zdecydowała się wesprzeć finansowo to przedsięwzięcie.

Pomnik upamiętniający Konstytucję 3 maja ma być gotowy do końca kwietnia. Będzie to możliwe, ponieważ Rada Powiatu Zduńskowolskiego na ostatniej przed wakacjami sesji, podjęła decyzję o wsparciu finansowym w kwocie 50 tysięcy złotych tego przedsięwzięcia. Brakujące 30 tysięcy, dołożą pomysłodawcy – Stowarzyszenie Patriotyczne.

- My, jako społeczny komitet angażujemy różne podmioty w to, osoby prywatne, instytucje. Starostwo wyszło naprzecie tej inicjatywie budowy tego pomnika, ze względu na to, że starostwo w swoich zadaniach ma organizację różnych uroczystości państwowych. (…) . Ta pomoc jest znacząca. Bardzo znacząca. Tak, że nam się dobrze ze starostwem, zarządem jak i radą powiatu współpracuje – podkreśla Jan Kaczmarek, pomysłodawca pomnika.

Pomnik ma stanąć dokładnie w miejscu dawnej fontanny przy budynku administracyjnym SM „Lokator” , naprzeciwko Zespołu Szkół Elektronicznych.

- Też jest taka bardzo otwarta postawa ze strony zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Lokator” do której należy ta działka, ponieważ podejmuje inicjatywę przekazania, czy też sprzedaży tej działki wraz ze wsparciem jak gdyby całej tej inicjatywy. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni tekim szerokim zrozumieniem dla tego tematu – podkreślił J. Kaczmarek

Artysta plastyk Andrzej Puzon będzie wykonawcą miedzianego orła – głównego elementu tego pomnika. Podstawę, fundament, słup na którym stanie orzeł, zostaną wykonane przez różne inne firmy zaangażowane w to przedsięwzięcie. 


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Komentarze 

 
#8 LG 2017-07-18 10:20
Jeśli już to jedynym miejscem powinien być skwer czy plac Konstytucji 3 Maja przy Urzdzie Miasta. Otwarta przestrzeń, dobra do manifestowania, mniej ruchu niż na Łaskiej. To jedyne dobre miejsce. Przy SM to beznadziejny pomysł. Radni zastanówcie się...
Cytować
 
 
#7 ? 2017-07-16 14:47
Proponuje postawic pomnik Stegana Zlotnickiegp - zalozyciela miasta, pred wejsciem glownym doU.
Cytować
 
 
#6 zasobnik SM 2017-07-14 10:29
SM "podejmuje inicjatywę" przekazania czy też sprzedaży tej działki! To w końcu przekaże czy sprzeda? Jak to trudno napisać poprawnie po polsku jedno zdanie!
Cytować
 
 
#5 pytanie 2017-07-13 14:00
Panie Kaczmarek, a po co ten pomnik? zna pan choć treść owej konstytucji? Wciąż pan się kręcisz po mieście, wciąż coś kumbinujesz. Zajmij się pan robotą, a nam daj żyć. A czemu nie pomnik Kaczyńskiego, albo wałęsy albo Sobieskiego, albo..... Aby tylko było Cię panie widać. Daj już pan spokój.Chcesz pan pomnik? postaw se go Pan w swoim własnym ogródku, a nie zajmujesz czas i pieniądze.
Cytować
 
 
#4 Weberrr 2017-07-12 16:12
Mamy przecież skwer 3 maja w którym mogły stać pomnik
Cytować
 
 
#3 pawcio 2017-07-12 14:08
Miejsce beznadziejne i bardzo mało reprezentatywne .No ale nie o miejsce chodzi , tylko żeby było przy Lokatorze
Cytować
 
 
#2 teo 2017-07-12 10:38
pomysł dobry???? Jezooooo, co się tu w tym mieście dzieje??? czasem myślę, że nie tylko cukier szkodzi
Cytować
 
 
#1 qwer 2017-07-12 08:08
pomysł dobry ale miejsce postawienia pomnika beznadziejne. Czy w Zduńskiej nie ma już bardziej eksponowanego miejsca, które samo w sobie oddawałoby szacunek? Na tym małym skwerku mają odbywać uroczystości ? Niezła wieś
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski