Reklama
16 Grudnia 2017 Sobota
Dziś imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
Do końca roku zostało 16 dni.
Reklama
Reklama

 
Uwaga na nietrzeźwych
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 10 lipca 2017 20:23

 


 

Pomimo policyjnych apeli wciąż zdarzają się osoby wsiadające za kierownice samochodów w stanie nietrzeźwym. Stwarzają tym samym ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.


 

7 lipca, po godzinie 22:00, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej zduńskowolanina, który kierował hondą civic mając w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. 32-latek nie posiadał również uprawnień do kierowania samochodem. Tej samej nocy, około godz. 1:40, na ulicy Żeromskiego w Zduńskiej Woli policjanci próbowali skontrolować kierującego chryslerem. Kierowca zignorował wydawane przez mundurowych polecenia do zatrzymania się, przyśpieszył, a na ul. Królewskiej porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Tam, po chwili, został zatrzymany. 33-letni kierowca był nietrzeźwy. W celu określenia stężenia alkoholu w jego organizmie została pobrana mu próbka krwi do badań. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, a także zarzut nie zatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.
Kilka godzin później zduńskowolscy policjanci udali się na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Łaskiej i ul. Dąbrowskiego. Mundurowi ustalili, że 21-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli, kierując osobowym oplem, wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z kierowanym przez 19-latka BMW. Okazało się, że sprawca miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. W tym zdarzeniu dużo szczęścia mieli wszyscy uczestnicy, którzy doznali jedynie drobnych obrażeń.

Na podstawie info. KP Policji w Zduńskiej Woli

 

 

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski