Reklama
22 Czerwca 2018 Piątek
Dziś imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
Do końca roku zostało 193 dni.
Reklama
Reklama

 
Pływali i... sprzątali [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 10 lipca 2017 20:09


Połączyli przyjemne z pożytecznym. Młodzi wolontariusze z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zapolicach rozpoczęli akcję oczyszczania rzek w naszym regionie. Na „pierwszy ogień” poszła Grabia.

 

Wczorajszy spływ rozpoczęli o godz. 10:00 w Nowych Kozubach, a zakończyli o godz. 15:00 w Górkach Grabińskich. W akcji uczestniczyło 34 kajakarzy, którzy pokonali ponad 10 km. Spływ był pierwszym z zaplanowanych pięciu w ramach projektu "Dajemy dobry przykład". Projekt polega na organizacji 5 marszów nordic walking i 5 spływów kajakowych połączonych ze sprzątaniem szlaków pieszych i wodnych. Młodzi wolontariusze na realizację swojego pomysłu pozyskali blisko 5.000 zł z konkursu "Grant na lepszy start 2017" współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

- Pogoda dzisiaj dopisała i dzięki temu mogliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym. Spędziliśmy aktywnie niedzielę i przy okazji posprzątaliśmy ten odcinek Grabi. Rzeka Grabia jest naprawdę piękna. Szczerze polecam wszystkim spływy kajakowe - mówi Magdalena Kaczmarek, jedna z uczestniczek spływu.

fot. Tomasz Woźniak

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: poniedziałek, 10 lipca 2017 20:16
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski