Reklama
20 Września 2017 Środa
Dziś imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Do końca roku zostało 103 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Pływali i... sprzątali [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 10 lipca 2017 20:09


Połączyli przyjemne z pożytecznym. Młodzi wolontariusze z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zapolicach rozpoczęli akcję oczyszczania rzek w naszym regionie. Na „pierwszy ogień” poszła Grabia.

 

Wczorajszy spływ rozpoczęli o godz. 10:00 w Nowych Kozubach, a zakończyli o godz. 15:00 w Górkach Grabińskich. W akcji uczestniczyło 34 kajakarzy, którzy pokonali ponad 10 km. Spływ był pierwszym z zaplanowanych pięciu w ramach projektu "Dajemy dobry przykład". Projekt polega na organizacji 5 marszów nordic walking i 5 spływów kajakowych połączonych ze sprzątaniem szlaków pieszych i wodnych. Młodzi wolontariusze na realizację swojego pomysłu pozyskali blisko 5.000 zł z konkursu "Grant na lepszy start 2017" współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

- Pogoda dzisiaj dopisała i dzięki temu mogliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym. Spędziliśmy aktywnie niedzielę i przy okazji posprzątaliśmy ten odcinek Grabi. Rzeka Grabia jest naprawdę piękna. Szczerze polecam wszystkim spływy kajakowe - mówi Magdalena Kaczmarek, jedna z uczestniczek spływu.

fot. Tomasz Woźniak

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: poniedziałek, 10 lipca 2017 20:16
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski