Reklama
20 Lipca 2018 Piątek
Dziś imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
Do końca roku zostało 165 dni.
Reklama
Reklama

 
Szpital – w „poczekalni”
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 30 czerwca 2017 21:25

 

Zduńskowolski Szpital Powiatowy nie został zakwalifikowany przez władze województwa do dofinansowania jego rozbudowy. Wniosek zarządu lecznicy przeszedł ocenę formalną, lecz umieszczono go na liście rezerwowej. Mimo, że władze powiatu wciąż nie tracą nadziei, niewiele wskazuje na to, by w najbliższych latach rozbudowa doszła do skutku. Starosta powiatu skrytykował związanez tym działania zarządu województwa w składzie którego Zduńska Wola ma przecież swojego przedstawiciela.

 

Na 67 projektów w skali województwa łódzkiego, z którymi konkurował o dofinansowanie projekt rozbudowy naszego szpitala, 20 uzyskało pozytywną ocenę formalną. Do dofinansowania zakwalifikowano zaledwie 5. Wśród tej piątki są 4 szpitale wojewódzkie: 3 łódzkie i 1 bełchatowski i tylko 1 szpital powiatowy w Radomsku. Projekt rozbudowy zduńskowolskiego szpitala znalazł się na przedostatnim miejscu listy rezerwowej mieszczącej 13 projektów. Mimo tego, władze powiatu nie tracą nadziei, że nasza lecznica jednak dostanie potrzebne fundusze.

 

- Ja bym nie przesądzał, że nie dostaniemy. (…) Chcę przypomnieć, że w poprzedniej perspektywie wszystkie projekty z wszystkich list rezerwowych otrzymały dofinansowanie w końcówce perspektywy. Przypomną choćby projekt ARKA, gdzie otrzymaliśmy dofinansowanie właśnie z listy rezerwowej. Tak samo było ze sprzętem dla szpitala. Sądzę, że tu również otrzymamy to dofinansowanie, tylko nie teraz, ale później. Chcielibyśmy teraz. Ja bardzo żałuję, że zarząd województwa nie przyznał tego dofinansowania nam, tylko przyznał swoim szpitalom. Nie zgadzam się z tymi decyzjami, bo zarząd województwa powinien wspierać i wojewódzkie i powiatowe szpitale, a tak, wygląda na to, że na 146 milionów tylko 6 milionów dostał 1 szpital powiatowy, a 140 milionów zarząd rozdał swoim szpitalom wojewódzkim - zauważa starosta Wojciech Rychlik

 

Przy tej okazji dostało się także - głównie od radnych opozycji, ale także od starosty - Jolancie Ziębie – Gzik, która jako pierwsza zduńskowolanka w historii weszła w skład zarządu województwa łódzkiego i zdaniem radnych to była szansa, by zduńskowolski szpital dostał unijne pieniądze.

 

- Ubolewam, bo ze Zduńskiej Woli mamy członka zarządu województwa łódzkiego i powinien ten członek również myśleć o swoim mieście i o swoim regionie - powiedział starosta

 

Starosta Rychlik uważa, że dofinansowanie rozbudowy szpitala będzie możliwe około roku 2020, kiedy nastąpi zamknięcie obecnej perspektywy finansowej.

 

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: piątek, 30 czerwca 2017 21:44
 

Komentarze 

 
#1 GuMa 2017-07-01 12:37
Oj Panie Starosto, daje się Pan ogrywać "zielonym ufoludkom" w banalnie prosty sposób - i to zarówno na własnym boisku, jak i w rozgrywkach wojewódzkich.
Przelicytuje Pan, przecież Pani JZ-G już się miksuje pod skrzydłami Wielkiego Szuwara na schedę po Niedźwiedziu w mieście. Wybory niby dopiero za rok, ale przedbiegi kampanijne kandydatki już zaczęte - proszę się po prostu rozejrzeć dookoła... A wszystko, co osłabia Powiat, ma "służyć" Miastu, ot co.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski