Reklama
25 Marca 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
Do końca roku zostało 282 dni.
Reklama
Reklama

 
Dyrektorka MDK - odchodzi
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 30 czerwca 2017 20:48Anna Dyrgoń – Białowąs zrezygnowała z kierowania Miejskim Domem Kultury. Jako powód rezygnacji, wskazała coraz bardziej napięte stosunki z dyrekcją Biura Promocji, Kultury, Partycypacji i Komunikacji Społecznej, któremu bezpośrednio podlega MDK.

 

Anna Dyrgoń – Białowąs kierowała Miejskim Domem Kultury Centrum Integracji Ratusz od stycznia ubiegłego roku. O swojej rezygnacji poinformowała prezydenta miasta dziś rano. Mimo, że jest związana z opozycyjnym do prezydenta Prawem i Sprawiedliwością twierdzi, że nie było żadnych nacisków ze strone władz miasta na to, by zrezygnowała. Odniosła wrażenie, że prezydent był zaskoczony jej decyzją. Jako powód odejścia z Miejskiego Domu Kultury podaje coraz gorsze relacje z Biurem Promocji, Kultury, Partycypacji i Komunikacji Społecznej, której dyrektorką jest Małgorzata Frach.

 

- Oczywiście to nie jest decyzja podjęta ani wczoraj, ani dzisiaj. Jest przemyślana. Związana jest ze współpracą z Urzędem Miasta a dokładniej z Biurem merytorycznym pod który Miejski Dom Kultury podlega, czyli Biuro Promocji, Kultury, Partycypacji i Komunikacji Społecznej. Od tego roku ta współpraca nie układała się najlepiej pod kątem wspólnego celu. (…) Ciężko jest czasami realizować założone cele, jeżeli jest blokada, albo jeżeli nie ma spójnych założeń. To się odbywało na różnym poziomie - stwierdza Anna Dyrgoń - Białowąs

 

Ustępująca dyrktor MDK CI Ratusz wspomniała, że na wiele pism kierowanych do Biura Promocji UM musiała bardzo długo czekać na odpowiedź, a niekiedy odpowiedzi nie doczekała się w ogóle. Dała także wyraźnie do zrozumienia, że nie chce dłużej odpowiadać i firmować usterek, które ciągle wychodzą na jaw po oddaniu Ratusza do użytku.

 

- Jak wszyscy wiemy, mamy też sporo problemów z samym budynkiem, Chociażby taka sytuacja sprzed dwóch dni, gdzie sala w której przyjmuje psycholog Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, jest kolejnym pomieszczeniem gdzie spada nam sufit. (…) Jest wiele usterek, natomiast te nasze ciągłe próby zgłaszania tych usterek i takie bardzo opieszałe a czasami żadne interwencje powodują, że tak naprawdę minie czas gwarancji, a ten czas gwarancji minie za niespełna 2 lata i miasto zostanie z ogromnym problemem wielkich nakładów finansowych, które trzeba będzie do tego budynku dołożyć. A teraz mamy jeszcze wiele elementów tego budynku na gwarancji. Te usterki po prostu nie są usuwane, a jest ich coraz więcej - zauważa dyrektorka MDK

 

Anna Dyrgoń – Białowąs przyznała, że ma już propozycję innej pracy, na podobnym poziomie biorąc pod uwagę funkcję, poza Zduńską Wola, lecz nie zdradziła na razie o jakie zajęcie chodzi. Zapewniła natomiast, że nowa propozycja pracy nie miała wpływu na jej decyzję o odejściu z MDKu. Podziękowała za współpracę wszystkim pracownikom Miejskiego Domu Kultury podkreślając ich profesjonalizm i zaangażowanie. Nie wiadomo dokładnie jeszcze kiedy fizycznie przestanie sprawować dotychczasową funkcję. Nazwisko osoby, która ją zastąpi, dopiero poznamy.

 

 

Komentarze 

 
#5 Tak-nie 2017-07-10 20:53
Pani muzykalna już pewnie szykuje się do skoku
Cytować
 
 
#4 Chris 2017-07-03 22:42
Promocję w urzędzie można spokojnie zlikwidować
Cytować
 
 
#3 ot 2017-07-03 07:05
Cytuję Zonk:
Zgłaszają usterki i gwarant nie chce ich naprawiać? To do sądu... Widać, że wsparcia od prezydenta nie ma. Co za dwa lata jak się skończy gwarancja na Ratusz to będziemy płacić, żeby ten budynek nadawał się do funkcjonowania bo teraz się nie chce nikomu zgłaszać reklamacji.
Przepraszam że pytam czy Rtusz to jest na gwarancji,zosta ł odebrany wykonawcy bez wspólnego protokołu odbioru i przejety siłą przez Pana Prezydenta i jego Urzędników,To kto winien? wreszcie trzeba powiedzieć ze jeśli sprwa z wykonwca nie zostanie złatwiona polubownie miasto-czyli my obywatele podatnicy, zapłaci za cały ratuusz i straci dotacje-i kto będzie winien?Krasnoludki-one co najwżej moga namówic nas do wodki,jak czasaami tłumacze żonie po małej imprezce z kolegami.
Cytować
 
 
#2 Zonk 2017-07-03 06:11
Zgłaszają usterki i gwarant nie chce ich naprawiać? To do sądu... Widać, że wsparcia od prezydenta nie ma. Co za dwa lata jak się skończy gwarancja na Ratusz to będziemy płacić, żeby ten budynek nadawał się do funkcjonowania bo teraz się nie chce nikomu zgłaszać reklamacji.
Cytować
 
 
#1 ot 2017-07-02 07:11
Szkoda miła sympatyczna Pani-daje sie lubić.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski