Reklama
25 Lipca 2017 Wtorek
Dziś imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny
Do końca roku zostało 160 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Europejski Folklor – znów do nas zawitał [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 30 czerwca 2017 19:03

 

W Zduńskiej Woli rozpoczął się dziś 8. Międzynarodowy Festiwal Folklor Świata. Uczestniczą w nim ludowi artyści z 8 krajów Europy środkowo - wschodniej. Jutro będą występy konkursowe. Festiwal zakończy się w niedzielę galowym koncertem laureatów.

 

Ponad pół tysiąca ludowych artystów z Chorwacji, Węgier, Białorusi, Litwy, Mołdawii, Bułgarii, Ukrainy i Polski zainaugurowało dziś w Zduńskiej Woli 8. Międzynarodowy Festiwal Folklor Świata.

 

- To przede wszystkim szacunek dla tradycji, szacunek dla naszych korzeni. Czym jesteśmy? - jak drzewo. Jesteśmy naszymi korzeniami, a takimi korzeniami jest właśnie folklor. Folklor, to są kolory całego świata. Każdy region ma specyficzną kulturę. Ma specyficzne kolory, ma specyficzną tradycję. I to chcemy właśnie tutaj, w Zduńskiej Woli w jednym miejscu pokazać, a także przekazać przyszłemu pokoleniu – podkreśla Joanna Jarosławska, dyrektor PCKSiR, współorganizatorka festiwalu.

 

Festiwalowi goście mieli dziś zgodnie z tradycją przejść ulicami Zduńskiej Woli w barwnym krowodzie w czasie którego grają, śpiewają i tańczą dla mieszkańców, lecz aura deszczowa uniemożliwiła to. Wyjątkowo więc tym razem, festiwal rozpoczął się od krótkich prezentacji scenicznych na terenie Powiatowego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, który jest głównym organizatorem tej imprezy.

 

Dzisiejsze krótkie prezentacje były dopiero przedsmakiem tego, co będzie się działo w tym mieście w ciągu następnych dni. Jutro od rana, także na PMOSie trwać będą przesłuchania konkursowe. W niedzielę, wyłonieni w trakcie przesłuchań laureaci, zaprezentują się publiczności w koncercie galowym.
  

 

 

Aktualizowany: piątek, 30 czerwca 2017 19:21
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski