Reklama
21 Kwietnia 2019 Niedziela
Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Do końca roku zostało 255 dni.
Reklama
Reklama

 
Europejski Folklor – znów do nas zawitał [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 30 czerwca 2017 19:03

 

W Zduńskiej Woli rozpoczął się dziś 8. Międzynarodowy Festiwal Folklor Świata. Uczestniczą w nim ludowi artyści z 8 krajów Europy środkowo - wschodniej. Jutro będą występy konkursowe. Festiwal zakończy się w niedzielę galowym koncertem laureatów.

 

Ponad pół tysiąca ludowych artystów z Chorwacji, Węgier, Białorusi, Litwy, Mołdawii, Bułgarii, Ukrainy i Polski zainaugurowało dziś w Zduńskiej Woli 8. Międzynarodowy Festiwal Folklor Świata.

 

- To przede wszystkim szacunek dla tradycji, szacunek dla naszych korzeni. Czym jesteśmy? - jak drzewo. Jesteśmy naszymi korzeniami, a takimi korzeniami jest właśnie folklor. Folklor, to są kolory całego świata. Każdy region ma specyficzną kulturę. Ma specyficzne kolory, ma specyficzną tradycję. I to chcemy właśnie tutaj, w Zduńskiej Woli w jednym miejscu pokazać, a także przekazać przyszłemu pokoleniu – podkreśla Joanna Jarosławska, dyrektor PCKSiR, współorganizatorka festiwalu.

 

Festiwalowi goście mieli dziś zgodnie z tradycją przejść ulicami Zduńskiej Woli w barwnym krowodzie w czasie którego grają, śpiewają i tańczą dla mieszkańców, lecz aura deszczowa uniemożliwiła to. Wyjątkowo więc tym razem, festiwal rozpoczął się od krótkich prezentacji scenicznych na terenie Powiatowego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, który jest głównym organizatorem tej imprezy.

 

Dzisiejsze krótkie prezentacje były dopiero przedsmakiem tego, co będzie się działo w tym mieście w ciągu następnych dni. Jutro od rana, także na PMOSie trwać będą przesłuchania konkursowe. W niedzielę, wyłonieni w trakcie przesłuchań laureaci, zaprezentują się publiczności w koncercie galowym.
  

 

 

Aktualizowany: piątek, 30 czerwca 2017 19:21
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski