Reklama
25 Marca 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
Do końca roku zostało 282 dni.
Reklama
Reklama

 
Folklor Świata – już od piątku
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 28 czerwca 2017 20:45

Już w najbliższy piątek rozpocznie się VIII Międzynarodowy Festiwal FOLKLOR ŚWIATA. Rozpocznie się jak zwykle barwnym korowodem ulicami miasta.

 

W tegorocznym FOLKLORZE ŚWIATA w Zduńskiej Woli weźmie udział 9 zespółów ludowych z Chorwacji, Węgier, Białorusi, Litwy, Mołdawii, Bułgarii, Czech, Ukrainy i Polski. W piątek, barwny korowód ulicami miasta rozpocznie się o godzinie 16:30 na pasażu Feliksa Rajczaka. Po przejściu, tańcach i śpiewach ulicami Łaską i Kościelną, na PMOSie nastąpi powitanie uczestników festiwalu.

W sobotę od samego rana także na PMOSie będą przesłuchania konkursowe. Będzie także wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych jak również warsztaty rękodzieła. Zabawa do późnej nocy.

W niedzielę o 16 gala finałowa.

 

- Myślę, że będzie to wielkie wydarzenie w Zduńskiej Woli i na to wydarzenie wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszam – mówi Wojciech Rychlik, starosta zduńskowolski, zapraszając na tę imrezę wraz z Joanną Jarosławską, dyrektorką PCKSiR

 

Na festiwal zapraszają: marszałek województwa łódzkiego, starosta zduńskowolski, Stowarzyszenie Kulturalno – Sportowe Talent, oraz Powiatowe Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli.See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: środa, 28 czerwca 2017 20:52
 

Komentarze 

 
#1 ot 2017-07-01 07:03
Piękna impreza lecz pogoda niestety nie dopisła-móze dzisiaj będzie lepsza-To jedna z mych ulubionych imprez,sięgając a naszej Tradycji i Kultywująca Kulture Polska i innych słowiańskich krajów poprzez taniec i muzykę.Wielkie uznanie dla oragnizattorów jak zwykle i pamietam iz matka chrzestna tego festiwalu jest Majka Donat-Pozdrawiam Majkę
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski