Reklama
21 Października 2018 Niedziela
Dziś imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
Do końca roku zostało 72 dni.
Reklama
Reklama

 
Polak wygrał I etap [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 28 czerwca 2017 19:01Dwóch Polaków stanęło na podium I etapu Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Meta, po raz pierwszy była w Zduńskiej Woli.

 

Pierwszy etap Międzynarodowego Wyściigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków liczył sobie 86 kilometrów. Ponad 110 kolarzy z 22 ekip z różnych krajów wystartowało z ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, by w samo południe dotrzeć do Zduńskiej Woli. Najszybciej na mecie usytuowanej na ulicy Łaskiej naprzeciwko Zespołu Szkół Elektroniczych, finiszował Polak Grzegorz Stępniak z grupy Wibatech.


- Jeśli chodzi o sam finisz w Zduńskiej Woli, bardzo dobre drogi szerokie, dobrze zabezpieczone. Grupy mogły się rozprowadzać. Wysokie tempo, takie bardzo sprinterskie. Końcówka – szeroki finisz. Wyczekałem do końca. Udało się wygrać i dokładam kolejne zwycięstwo do swojego cv – powiedział zwycięzca pierwszego etapu.

 

Jako ciekawostkę, warto dodać, że Grzegorz Stępniak wjechał na metę z... pękniętą oponą.

 

- Dostałem „w korbę” na ostatnich stu metrach. Myślałem, że to jakiś podmuch wiatru. Zastanawiało mnie, co tak dziwnie się ten rower zachowuje. A zaraz po przejechaniu mety zobaczyłem, że jest guma. Tak, że coś nade mną czuwało – dodaje z uśmiechem

 

Drugi na metę przyjechał Alan Banaszek z gdupy CCC Sprandi Polkowice, a trzeci był Holender Johim Ariesen. Tuż przed głównym wyścigiem, rywalizowała również 9-osobowa grupka najmłodszych mieszkańców naszego miasta. 


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski