Reklama
22 Kwietnia 2019 Poniedziałek
Dziś imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Do końca roku zostało 254 dni.
Reklama
Reklama

 
95 lat OSP i Turniej Sołectw na Dni Zapolic [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 27 czerwca 2017 10:26


 

Mieszkańcy regionu bawili się w miniony weekend na Dniach Gminy Zapolice. Sobota stała pod znakiem zawodów sportowych i Turnieju Sołectw. W niedzielę, jubileusz 95-lecia obchodziła miejscowa jednostka OSP a na scenie GOKiSu zaprezentowali się miejscowi artyści.   


Sobota była pierwszą odsłoną Dni Gminy Zapolice. Od rana sportowe emocje trwały na stadionie w Zapolicach, gdzie rozegrano turniej piłkarski, a następnie miejscem imprezy był teren przy świetlicy w Kalinowej - tam rozegrano Gminny Turniej Sołectw. Uczestnicy rywalizowali w kilkunastu konkurencjach: turnieju piłkarskim, biegu na nartach, przeciąganiu liny, przebijaniu balonów ciałem, rzutami piłkami do kosza, szukaniu piłeczek w sianie, biegu w workach, wyścigu na skrzynkach, rzucie oponą i kaloszem oraz prezentacji artystycznej na temat swojego sołectwa.

Klasyfikacja końcowa po zsumowaniu wszystkich konkurencji prezentowała się następująco:

1. Zapolice 208 pkt

2. Woźniki 195 pkt

3. Pstrokonie 184 pkt

4. Kalinowa 182 pkt

    Świerzyny 182 pkt

6. Strońsko 172 pkt

7. Swędzieniejewice 152 pkt

8. Beleń 147 pkt

    Ptaszkowice 147 pkt

10. Rembieszów-Kolonia 137 pkt

11. Paprotnia 120 pkt

Sobotę zakończyła zabawa taneczna.

 

Drugi dzień 23. Dni Gminy Zapolice rozpoczął się od obchodów 95-lecia OSP Zapolice. W jubileuszu  Ochotniczej Straży Pożarnej uczestniczyli licznie zaproszeni goście. Uroczystości odbyły się przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, gdzie na początku przedstawiono historię jednostki OSP Zapolice, a następnie przyznano odznaczenia zasłużonym za wieloletnią służbę. Dwoje druhów otrzymało najważniejsze odznaczenia. Józef Kacała otrzymał Złoty Znak Związku OSP RP, natomiast Franciszkowi Lapecie przyznano Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza. W trakcie obchodów można było oglądać wystawę fotograficzną o 95-letniej historii OSP Zapolice.

 

Następnie na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zapolicach swoje umiejętności zaprezentowali podopieczni Domu Kultury, wystąpiły również zespoły "Strońska Czar" i "One Stage" oraz kwartet "Libiamo". Najmłodsi mieli okazję przenieść się w morski świat, a także skorzystać z wielu innych przygotowanych dla nich atrakcji. Całość zakończyła zabawa taneczna.

fot. Małgorzata Gołębiowska

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: wtorek, 27 czerwca 2017 10:54
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski