Reklama
20 Września 2017 Środa
Dziś imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Do końca roku zostało 103 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
NETopery – bezkonkurencyjni [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 26 czerwca 2017 20:01


Drużyna o nazwie NETopery okazała się najlepsza w rozegranych w Zduńskiej Woli w Ratuszu ogólnopolskich zawodach w Counter Strike Global Offensive moon tournament 2017. Ich organizatorem była sieć Księżyc.pl. Pula nagród sięgała ponad 9.000 złotych. Zawody można było oczywiście obejrzeć także online.

 

Księżyc.pl, który dotychczas organizował w nasyzm mieście zawody w grę FIFa, rozgrywki w Counter Strike zorganizował po raz piewrszy. W sali widowiskowej Ratusza zmagania czterech drużyn, które okazały się najlepsze w eliminacjach, można było śledzić na dużym kinowym ekranie wraz z profesjonalnym komentarzem.

 

W finale, spotkały się NETopery z StressLess Foxes. Po rozegraniu dodatkowej mapy, ostatecznie zwyciężyły NETopery. W swoim składzie mają graczy z Poznania, Gliwic, Łodzi, ale także Szadku i Warty.

- Nie było trudno. Oddaliśmy im jedną mapę, po prostu żeby widowisko ożywić. Naprawdę byliśmy przygotowani bardzo dobrze. Jesteśmy w ogóle teamem z kompletnie innej gry - powiedział Dawid „Parmez” Stankiewicz, z NEToperów

 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, dopisała publiczność, dopisali nam gracze, wysoki poziom. (…) Chcemy cyklicznie organizować ten turniej. (…) Chcemy kontynuować to, bo widzę, że jest zapotrzebowanie. Dzieciaki przychodzą, młodzież przychodzi i wszyscy chcą z nami współpracować – stwierdził Jarosław Środa, szef sieci Księżyc.pl

 

- To są zawodnicy z całej Polski. Były organizowane kwalifikacje do tego turnieju. Były 4 edycje, a w każdej edycji mieliśmy ponad 20 drużyn, a to około setki zawodników, więc można powiedzieć że w sumie w kwalifikacjach było plus – minus około 400 zawodników. Tutaj przyjechały najlepsze 4 drużyny czyli 20 zawodników, plus menegerowie, trenerzy. Poziom tych zawodów jest ogólnopolski – mówi Łukasz „AblinK” Osipa z organizacji MYREVENGE

 

Counter Strike to gra typowo strategiczna. Jeden mecz składał się maximum z 3 map. Gra na każdej mapie toczyła się do 16 wygranych rund. Zwycięzcy dostali płyty główne najnowszej generacji. Pula nagród ufundowanych przez sponsorów wyniosła w sumie ponad 9.000 złotych.

Aktualizowany: poniedziałek, 26 czerwca 2017 20:43
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski