Reklama
21 Kwietnia 2019 Niedziela
Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Do końca roku zostało 255 dni.
Reklama
Reklama

 
Trwa budowa ronda
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 21 czerwca 2017 05:15Trwa budowa ronda u zbiegu Piwnej, Dolnej i Paprockiej. Kiedy zostanie zrobione? Jakie będzie?

Na skrzyżowaniu Piwna – Dolna – Paprocka, wykonawca zrealizował już w dużej części roboty rozbiórkowe. Usunięte zostały krawężniki, płyty chodnikowe, oraz inne elementy oznakowania.

- W tym momencie trwają już prace instalacyjne. Mamy odkrywki uzbrojenia terenu, czyli sieci teletechnicznej, energetycznej, już są wykopy pod nowe przejścia pod jezdniami. Wykonawca wszedł również na zakres prac, który jest związany z poszerzeniem obecnej jezdni. Dlatego, że mamy przesunięcie osi, więc trzeba zrobić miejsce pod nowe rondo. Konieczne jest usunięcie części drzew i te prace również trwają – mówi Piotr Pacelt, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg

 

Ze względu na ograniczenia architektoniczne u zbiegu z ulicą Paprocką, całe rondo nie będzie jedynie rozbudowanym obecnym skrzyżowaniem, lecz przesunięte zostanie nieco w stronę ulicy Łaskiej. Środek ronda wytyczony ma być w taki sposób, żeby nie utrudniał poruszania się po nim także pojazdom o dużych gabarytach.  

Prace obejmą również wykonanie wjazdu i wyjazdu z działki sąsiadującej z rondem, przejętej przez powiat od miasta, na której w przyszłości ma powstać duży parking. Wykonawca zobowiązał się w umowie, że zbuduje rondo do końca lipca.

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski