Wraca sprawa bloku i pływalni | Ezdunska - Portal informacyjny Zduńskiej Woli
Reklama
18 Sierpnia 2018 Sobota
Dziś imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
Do końca roku zostało 136 dni.
Reklama
Reklama

 
Wraca sprawa bloku i pływalni
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 20 czerwca 2017 18:54


Chciałem bardzo gorąco zaapelować do radnych Prawa i Sprawiedliwości, aby odrzucili polityczne podziały w mieście Zduńska Wola i zagłosowali za miastem i za mieszkańcami” - podkreślił dziś na briefingu prezydent Piotr Niedźwiecki oznajmiając, że na najbliższej sesji, władze miasta podejmą ponowną próbę przekonania radnych PiS do powierzenia miejskim spółkom budowy bloku i krytej pływalni. (Więcej - wkrótce na www.TELEWIZJACENTRUM.pl)

 

Na dzisiejszym briefingu prezydent Piotr Niedźwiecki mówił o „ostatniej szansie” na realizację 2 kluczowych projektów: budowie tanich mieszkań oraz krytej pływalni. Dlaczego wracają tematy tych projektów? Prezydent ma pomysł, aby na budowę bloku TBSu tę część kwoty (700 tysięcy zł.) którą ma zabezpieczyć miasto, nie przesuwać z inwestycji, lecz by miasto zaciągnęło kredyt.

 

- Poprosiłem panią skarbnik. Możemy jeszcze bezpiecznie zaciągnąć kredyt w wysokości 700 tysięcy złotych po to, żeby ni rujnować tych wszelkich zapisów budżetowych, które zostały zaproponowane w projekcie budżetu na rok 2017. W projekcie uchwały jest uzasadnienie, że spłata tego kredytu nastąpi w latach 2018 - 2021. W większości przecież, gdy budujemy mieszkanie, to zaciągamy kredyt. Jestem spokojny o finanse miasta. Również jestem spokojny o to, że TBS Złotnicki kiedy stanie na nogi poprzez realizację swojego podstawowego zadania, jakim jest budownictwo społeczne, zwróci nam te pieniądze – stwierdził prezydent

 

Jeśli chodzi o pływalnię, prezydent przypomniał, że pojawiła się nowa możliwość uzyskania dofinansowania z Ministerstwa Sportu. Prezydent wyraził nadzieję, że wobec powyższego, radni zmienią zdanie i tym razem przychylnym okiem spojrzą na zamiary zrealizowania obu inwestycji. W odniesieniu do pływalni, wchodzi w grę powtórzenie przetargu, o co postulowali radni.

 

- Chciałem przypomnieć, że 3 lata temu, gdy zawiązywała się koalicja w samorządzie Zduńskiej Woli, to podpisaliśmy z udziałem pana posła Schreibera deklarację w której mówiliśmy o budowie mieszkań w Zduńskiej Woli oraz o budowie krytej pływalni. Chciałem bardzo gorąco zaapelować do radnych Prawa i Sprawiedliwości aby odrzucili polityczne podziały w mieście Zduńska Wola i zagłosowali za miastem i za mieszkańcami, bo niezwykle trudno wytłumaczyć to, że nie chcą wyrazić zgody na przystąpienie miasta do realizacji tych 2 ważnych inwestycji - dodał prezydent Niedźwiecki

 

W związku z propozycjami o których mówił, prezydent na najbliższej sesji Rady Miasta chce przedłożyć 2 projekty uchwał dotyczące zamiarów przeprowadzenie obu tych inwestycji. Przyznaje, że robił już wstępne rozeznanie wśród radnych, czy tym razem poprą te przedsięwzięcia.

 

- Spotkałem się z przedstawicielami klubu radnych PiS. Z rozmowy nie wyniknęła jednoznaczna deklaracja, ale myślę, że również radni Prawa i Sprawiedliwości mają świadomość, że niezwykle trudno będzie wytłumaczyć mieszkańcom Zduńskiej Woli, że nie chcą realizować swoich założeń programowych. Nie proponują nic w zamian. Natomiast miasto jest logistycznie, organizacyjnie i finansowo przygotowane do tych przedsięwzięć – podkreślił prezydent.

 

 

Sesja Rady Miasta - już w najbliższy piątek.

 

 

 

Komentarze 

 
#1 Irmin 2017-06-21 21:13
Chory
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski