Reklama
23 Sierpnia 2017 Środa
Dziś imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
Do końca roku zostało 131 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Dni Zduńskiej Woli [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 16 czerwca 2017 20:57

 

Przekazaniem kluczy do bram miasta, rozpoczęły się dziś Dni Zduńskiej Woli. Mieszkańców czekają jak zwykle koncerty, pokazy, wystawy a także zawody strongmanów. (Film - wkrótce na www.TELEWIZJACENTRUM.pl)

 

Symboliczne przekazanie studentom kluczy do bram miasta przez prezydenta Zduńskiej Woli Piotra Niedźwieckiego, to już wieloletnia tradycja, rozpoczynająca największą tegoroczną imprezę w tym mieście. Na dziedzińcu Muzeum Historii Miasta rozstrzygnięto chwilę potem 3 doroczne konrursy dla dzieci i młodzieży: „detale małej architektury”, „moja przygoda w zduńskowolskim muzeum” oraz „rodzinne historie”. Kilka godzin później, w centrum miasta w ramach projektu „Muzeum To Ja”, otwarto wystawę o historii placu Wolności i Ratusza.

 

- W projekcie Muzeum To Ja chodzi przede wszystkim o to, żeby zainspirować tą historią, żeby opowiadać to, co my teraz współcześnie przeżywamy. To, z czego my kojarzymy i jak wspominamy Zduńską Wolę - wyjaśnia Gabriela Górska z Muzeum Historii Miasta

 

Główne atrakcje Dni Zduńskiej Woli, czekały na mieszkańców jak zawsze przy górce na MOSiRze. Młodsi szaleli w wesołym miasteczku, a razem z nimi także nieco starsi. Wieczór gwiazd rozpoczął występ zespołu Armia. Po nim na scenę mieli wyjść jeszcze : Kortez i Agnieszka Chylińska. Na sobotę z kolei zaplanowano występ Dawida Kwiatkowskiego i Justyny Steczkowskiej.

 

- Staramy się słuchać mieszkańców, czyli potrzeb muzycznych, artystycznych i co roku staramy się, żeby tak naprawdę urozmaicać tą część koncertową Dni Zduńskiej Woli i tak też się stało w tym roku. Staraliśmy się szukać takich zespołów, które jeszcze nie występowały w Zduńskiej – mówi Anna Dyrgoń Białowąs, dyrektor MDK w Zduńskiej Woli

 

Jedną z głównych atrakcji Dni Zduńskiej Woli ma być jutro od godziny 15:00 Puchar Narodów Strongmanów. Godzinę później rozpocznie się pokaz modeli latających.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: poniedziałek, 19 czerwca 2017 10:52
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski