Reklama
21 Kwietnia 2019 Niedziela
Dziś imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Do końca roku zostało 255 dni.
Reklama
Reklama

 
Dobrali się do stawów [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 12 czerwca 2017 18:57

 

Trwają prace rewaloryzacyjne Parku Miejskiego. Obecnie wkraczają w jeden z najważniejszych etapów – gruntownej modernizacji stawów.

 

Rewaloryzacja ma przywrócić dawną świetność Parkowi Miejskiemu wybudowanemu na początku 20 wieku przez Zenona Anstadta, właściciela tutejszego Browaru. Teraz, część Parku przypomina już bardziej plac budowy, niż spokojną zieloną enklawę dla mieszkańców. Na południowej stronie rozpoczęto już renowację alejek parkowych, ale maszyny na razie odpoczywają, bo właśnie rozpoczyna się gruntowna modernizacja stawów. Jednak będzie możliwa dopiero wówczas, gdy ze zbiorników do końca zostanie wypompowana woda. Osuszanie stawów nie uszło uwadze mieszkańców.

 

- Przebudowa parku jest dobrym pomysłem, tylko że jeśli wypompowują tę wodę, to mogliby robić to troszkę szybciej. Bo jak się czasami idzie, to śmierdzi czasami trochę – zauważa Kacper Skała

 

Trwa także układanie nowych linii kablowych oświetlenia parkowego. Wykonano prace pielęgnacyjne drzewostanu, ale zmiana zielonego oblicza parku w tym zakresie dopiero nastąpi. Wykonawca już w ubiegłym roku wyciął 13 drzew zgodnie z decyzją na wycinkę, natomiast w ramach rewaloryzacji parku planowane jest nasadzenie 190 drzew. Oprócz nich, w parku znajdzie miejsce ponad 4 tysiące 300 nowych krzewów a także kilka tysięcy innego rodzaju roślin.

Najważniejsza część prac na stawach ma potrwać do końca roku. W tym samym czasie formowane będą kolejne ścieżki parkowe. Nasadzenia roślinności ruszą wiosną przyszłego roku. I właśnie w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli obserwować już pierwsze wyraźne efekty zmian, do których należy dodać ławki, lampy i pergole. Będzie także zupełna nowość.

 

- Nowością w naszej okolicy stanie się fontanna pływająca, oświetlona. Na dużym stawie planowana jest właśnie ta fontanna. Wyspa dzieląca stawy będzie upiększona i znajdzie się tam właśnie altana służąca do rekreacji i odpoczynku – mówi Lidia Sosnowska, dyrektor Biura Inwestycji i Rozwoju w UM

 

Przypomnijmy, że na rewaloryzację Parku Miejskiego w Zduńskiej Woli, która kosztować będzie blisko 8 milionów złotych, miasto pozyskało ponad 6 mln 700 tysięcy środków zewnętrznych. W tym 3,5 mln z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Resztę z RPO Województwa Łódzkiego. Prace rewaloryzacyjne Parku Miejskiego mają zakończyć się w sierpniu przyszłego roku.

 
 


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Komentarze 

 
#1 Piotr123 2017-06-13 09:03
Rewaloryzacja - toż to się fizjologom nie śniło. :lol:
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski